3:10 Yuma (2007)

3:10 Yuma Filminin Özet ve Detayları:

Russell Crowe, suç ortakları, Glenn Ford ve Van Heflin’in oynadığı 1957 filminin yeniden yapımında belirli bir yerel şerif tarafından gözaltına alındıktan sonra pusu kuruluyor. James Mangold Elmore Leonard’ın kısa hikayesine dayanan ve Stuart Beattie, Michael Brandt ve Derek Haas’ın yazdığı bir senaryoyu yönetiyor.

Filmin hikayesi basit ama etkili: Kanun kaçağı olan Ben Wade (Russell Crowe) yakalandıktan sonra çiftlik evinde Dan Evans (Christian Bale) ve ödül avcısı Byron McElroy (Peter Fonda) da dahil olmak üzere bir avuç kadar yerli halk ), onu adalete teslim etmekgörevini üstleniyor. Wade’i Yuma cezaevine götürecek olan 3: 10 trenine bindirmelidirler. Bu yolculuk tehlikeli kızıldereli toprakları üzerinden yapılması gerekmektedir. En büyük tehdit tutsak kendisinden ve çetesinden geliyor.

Fanatik sadık Charlie Prince (Ben Foster) tarafından yokluğunda yönetilen Wade’in çetesi, liderlerini özgürleştirmeye kararlı. Sonunda, işi görmeye istekli olan tek kişi, onun genç oğlu Will (Logan Lerman) ‘ın saygısını kazanması gereken Dan’dir. Dan Ben’i adalete ne kadar yakınlaştırırsa, iki insan da ortak zemin ve karşılıklı saygı bulmaya başlar.

Hayat Dan Evans’a adil değil. İç Savaş’ta ayağını kaybetti, kuraklık çiftliğini mahvetti ve demiryolları onu topraktan zorla atmaya çalıştıklarından haysiyetini tamamen kaybetmemiş, ailesi de ona yardım etmeye çalışıyor.

Onu öldürebilecek olmasına rağmen, Dan’e olan en iyi şey Ben Wade’le buluşmasıdır. Ben’i kesinlikle paraya ihtiyacı olmasına rağmen Ben’i Yuma istasyonuna getirmek sadece 200 $ kazanmakla kalmaz; Bu kendisini bir erkek ve bir baba olarak kabul ettirmekle alakalıdır.

İMDB: 7,7/10


Vizyon Tarihi: 2 Kasım 2007
Süre: 2s 2dk
Yönetmen: James Mangold
Başrol Oyuncuları: Russell Crowe, Christian Bale, Peter Fonda
Tür: Western, Dram,
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

3:10 Yuma Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.