47 Meters Down – Denizde Dehşet (2017)

Denizde Dehşet Filminin Özeti:

Lisa ( Mandy Moore ) çok sıkıcı olduğu gerekçesi ile Meksikaya bir tatile gelmesinden hemen önce erkek arkadaşı tarafından terkedilmişti , onun yerine maceracı küçük kızkardeşi Kate’i ( Claire Holt ) onunla birlikte gelmeye davet ediyor .

Partide dışarıdayken, iki kişiyi, bir köpekbalığı kafesine girebilecekleri bir gezi ile ikna ettikleri ve büyük beyaz köpekbalığının yakın planlı bir görünümünü elde etmek için suya indirilecekleri birkaç yerel adamla görüşürler.

Biraz küçük tereddütten sonra, Lisa bunu kabul eder ancak rıhtıma vardığında giderek endişelenir. Yine de Kate onu aşağı inmeye ikna eder.

Her şey yolunda gözüküyor, okyanus hayatı güzel ve birkaç köpekbalığı programa göre görünüyor, ancak dalış, beş metrelik vinç koptuğunda, kafesin okyanus tabanına doğru 47 metrelik düşüşü ile trajedi başlar.

Kız kardeşlerin, tanklarına sadece az miktarda hava kaldığından, bir çıkış yolu bulma mücadelesi veriyorlar. Ne yazık ki, bulundukları yer radyo frekans aralığının dışındadır ve kafesten çıkmadan yüzeyle temasa geçemezler.

Kate, bir deneme sonrası düz yüzeye çıkmaya çalışırsa da muhtemelen öleceklerini anlar. Bununla birlikte, havası azaldıkça, köpekbalıkları hâlâ etrafında asılı duruyor ve görünüşte imkânsız bir kurtarma olayını etkilemeye çalışırken, teknenin hala orada olduğundan da emin değiller.


Vizyon Tarihi: 4 Ağustos 2017
Yapım: ABD-2017
Tür: Gerilim, Korku,
Süre: 87 Dk
Yönetmen: Johannes Roberts
Başrol Oyuncuları: Mandy Moore, Claire Holt, Matthew Modine
Senaryosu: Johannes Roberts,Ernest Riera
Puan: 5,7

Denizde Dehşet Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.