Big Hero 6 – 6 Süper Kahraman (2014)

6 Süper Kahraman Filminin Özet ve Detayları:

 

Heyecanlı bir süper kahraman aksiyon filmi, ama daha da önemlisi iyi kalpli karakterlerle dolu bir film . 2014 Disney animasyon filmi Big Hero 6,(6 Süper Kahraman)

Aile dostu aksiyon filmlerinden daha fazlasını içeriyor. 6 Süper Kahraman aslında bir Marvel çizgi romanına dayanıyor (Disney şu anda Marvel’inde sahibi), bununla birlikte birçok değişiklik yapıldı; Marvel ve Disney öğelerinin bir bileşimi.

Filmdeki ana karakter, Hiro adlı genç bir mucittir. O bir dahidir ancak belki de varoluşuna odaklanmamaktadır.

Büyük kardeşi Tadashi, Hiro’ya en yeni icadını gösterdiğinde,kendiside yeni bir dünyaya pencere açar. Tadashi esrarengiz bir patlamada hayatını kaybeder.Trajik bu olay sonunda Hiro, gerçeği bulmak için yeni arkadaşlarıyla bir araya gelir ve arkasında yatan şeyleri araştırmaya başlar. Yardım etmek için ölen kardeşi gibi şişirilebilir bir tıbbi robot olan Hiro Beymax inşa etti. Hiro, Kabukimask’taki gizemli bir adamın icadını çaldıklarını ve kendi karanlık amaçları için kullandıklarını keşfedince, kendisinin ve arkadaşlarının dövüşebilir,kahramanlar haline gelişi hakkında oldukça klasik bir hikaye.

Bu film arkadaşlık ve doğru şeyi yapmak hakkında harika bir hikaye.
Filmde, olaylar Tokyo ve Kaliforniya’yı birleştiren bir fantezi şehir olan “San Fransokyo” şehrinde geçer. Mimari detaylar çok iyi düşünülmüştür ve büyük bir sevgi ile işlenmiştir.

 

Film 2015 en iyi animasyon filmi dalında oscar kazanmıştır.

İzlenilmesi önerilen güzel bir yapımdır.

 

İMDB:7,8/10


Vizyon Tarihi: 16 Ocak 2015
Süre: 1s 42dk
Yönetmen: Don Hall
Başrol Oyuncuları: Ryan Potter, Scott Adsit, Jamie Chung
Tür: Macera, Animasyon, Aile
Dağıtımcı Firma: UIP Türkiye

6 Süper Kahraman Filmin Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.