About Time – Zamanda Aşk (2013)

Zamanda Aşk Filminin Özet ve Detayları:

Tim Lake (Domhnall Gleeson), zamanında yolculuk yapabileceğini öğrenir. Kötü gecen yeni yıl partisinin sonrasında  Tim’in babası (Bill Nighy), oğluna ailesin erkeklerinin zaman yolculuğu yapabilme yeteneklerinin olduğunu anlatır.

Tim , ancak kendi hayatında olanları değiştirebilir; böylece sevgili edinerek hayatını daha iyi bir yer haline getirmeye karar verir. İlk olarak Tim yeni yeteneklerini kullanarak aşk hayatını geliştirmeye karar verir. Felaketli Yılbaşı öpücüğü durumunu düzelttikten sonra ziyaretçisine kendisine şans vermesine ikna edemeyen Tim Ne yazık ki, işlerin düşündüğü kadar kolay olmadığını anlar.

Cornwall sahilinden Londra’ya taşınan Tim, nihayet güzel Mary (Rachel McAdams) ile tanışır. Kahramanlarımız, o talihsiz zaman yolculuğu olayı onunla asla karşılaşmadığı anlamına gelir. Böylece tekrar ilk kez buluşuyorlar ama nihayetinde, Tim’in kurnaz zaman yolculuğundan sonra, kalbini kazanmayı başarıyor.

Tim, daha sonra düğününü felaketlerden kurtarmak, en iyi arkadaşına yardım etmek ve hamile eşini kızlarının doğuşu için hastaneye getirmek için mükemmel bir romantik teklif hazırlamak için gücünü kullanıyor.

Ancak alışılmamış yeteneğinin tüm ailesini etkileyen üzüntü ve iniş kurtaramadığını fark eder. Zaman yolculuğunun başarabileceği şeylerin sınırları vardır ve bu da tehlikeli olabilir.

Zaman Hakkında Aşk ve zaman yolculuğu ile ilgili bir komedi, sonunda hayatın tadını çıkarmanın zaman yolculuğuna hiç ihtiyaç duyulmayacağını keşfediyor.

Vizyon Tarihi: 4 Ekim 2013 (Turkey)
Yapım: 2013 – İngiltere
Tür: Dram, Fantastik,Komedi
Süre: 123 Dk
Yönetmen: Richard Curtis
Başrol Oyuncuları: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy
Senaryosu: Richard Curtis
Puan: 7,8

Zamanda Aşk Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.