Aile Arasında (2017)

Aile Arasında Filminin Özeti:

Türkiye’nin en büyük senaryo yazarlarından biri olan Gülse Birsel’in filmi sevilen oyuncuların karakterlerine göre yazmış olduğu hikaye sevilen TV dizisi olan Avrupa Yakasi’nın bir parçası gibi.

21 yıllık evlilikleri biten bir birinden farklı yaşamları olan Fikret ve Vokalist Solmaz, komik bir tesadüfle tanışır ve dost olur.

Bu sırada Solmaz’ın kızı Zeynep Adanalı sevgilisi ile olan birlikteliklerinde ailesinin yaşam tarzı ile ilgili yalanlar söylediği sevgilisinden evlenme teklifi alır.

Yalan söyleyemeyen, takıntılı adam Fikret’ten, ailenin babası rolünü (eski emniyet müdürü) oynaması istenir. Sadece 2 saat kız isteme ve 2 saat düğün.

Aile arasında bir kız isteme, bir de düğün olacak şeklinde kabul eder. Ancak Adanalı damadın geleneksel detaylı evlilik seremonileri planları takıntılı Fikreti damadın sert ailesine karşı hayatının rolünü oynaması gerekmektedir.

İşler giderek komik ve karma karışık bir hal alınca Fikret kendini hiç düşünemediği hareketler ve durumların ortasında bulur.

Engin Gunaydın (Burhan bey) karakterini yeniden izlemek keyif verici Filmde oluşturulan karakterler çok komik, iyi senaryo, usta aktörler ile gerçekten başarılı.


Vizyon Tarihi: 1 Aralık 2017
Yapım: Türkiye-2017
Tür: Komedi, ,
Süre: 124 Dk
Yönetmen: Ozan Açıktan
Başrol Oyuncuları: Engin Günaydın, Demet Evgar, Gülse Birsel
Senaryosu: Gülse Birsel,
Puan: 8.1

Aile Arasında Film Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.