American Hustle – Düzenbaz (2013)

Düzenbaz Filminin Özet ve Detayları:

Harika bir oyuncu kadrosu ile Film, Kimsenin Masum Olmadığı İyi Ortaklar ve Kumarhane gibi yapıların bilinmeyenlerini gösteriyor.

American Hustle , bir dizi politikacıyı ve mafyayı yıkmak isteyen bir FBI ajanı (Cooper) ile işbirliği yapmaya zorlanan iki dolandırıcının (Bale ve Adams) hikayesini anlatıyor.

Başlangıçta, filmdeki bazı şeylerin gerçekten olduğuna dair bir uyarı var. 1970 ve 1980 yılları arasında FBI tarafından yapılan ABSCAM operasyonuna dayanıyor .

Irving Rosenfeld (Christian Bale), sevgilisi Sydney Prosser (Amy Adams) ile yaptığı işlerden birinde FBI tarafından yakalanan parlak ve uzun süredir dolandırıcı olan bir adam .

Ajans Richie DiMaso (Bradley Cooper) ile yapılan bir anlaşmada , bölgedeki yolsuz politikacıları ve mafyayı tutuklamak için küçük bir kasaba olan Camden , New Jersey’de bir soruşturma başlatmaları gerekiyor .

Daha sonra, aldatma ve manipülasyon oyuna girerler, tehlikeli mafyayla temas kurup, hiçbirinin beklemediği bir plana girerler. Irving’in eşi Rosalyn (Jennifer Lawrence), ortaya çıkıncaya ve oyun kurallarını değiştirene kadar planlar işe yarıyor gibi görünüyor.

David O. Russell ve Eric Warren Singer tarafından yazılmış bir senaryo ile, “American Hustle” Abscam adlı bir FBI operasyonu hakkında kurgusal bir hikaye üzerine kurulmuştur ve bu da ABD’li çeşitli kamu görevlilerinin yolsuzluk suçlarıyla ilgili mahkum edilmesine neden olmuştur.


Vizyon Tarihi: 17 Ocak 2014
Yapım: ABD
Tür: Suç, Dram
Süre: 138 Dakika
Yönetmen: David O. Russell
Başrol Oyuncuları: Christian Bale, Amy Adams, Bradley Cooper
Senaryosu: Eric Warren Singer, David O. Russell
Puan: 7,3

Düzenbaz Film Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.