Yes Man – Bay Evet (2008)

Bay Evet Filminin Özet ve Detayları:

 

‘’Bay Evet’’ Jim Carrey, Zooey Deschanel ve Terence Stamp’tan mükemmel bir komedi. Film maalesef öngörülebilir ama insanların hayatlarını nasıl yaşayacakları konusunda görmezden gelinemeyecek bir mesajla çok eğlenceli ve komik.

Carl Allen (JIM CARREY), profesyonel ve kişisel olarak herkese ve hayatındaki her şeye hayır diyerek bilinen genç kredi görevlisidir. Banka kredisi sorumlusu olarak yaptığı işte, tüm başvuruları reddeder. Yaşlı komşusu Tillie’ye (FIONNULA FLANAGAN) yardım etmemek için her zaman bahaneler üretir. Özel hayatında da, arkadaş toplantıları aktivitelere de katılmamak için sürekli mazeretler üretir.

Bir arkadaşı olan Nick (JOHN MICHAEL HIGGINS), Carl’ı, Evet deme gücüne ikna eden Terrence Bundley tarafından yönetilen bir kendi kendine yardım seminerine katılmaya ikna edince durum değişir. Seminerin tek şartı evet demek. Carl kuşkuyla karşı karşıyayken, Terrence esasen onu tekrar hayır derse kötü şeylerin olacağına inandırır.

Carl, evsiz bir kişi cebindeki tüm parayı istediğinde vermeye kadar her şeye evet der.Bununla birlikte, tüm bunlar, Carl’ın gece boyunca bir tekno rock grubunda performans yapması ve scooter’da şehir etrafında gezinen tuhaf ve eğlenceli Allison’ı (ZOOEY DESCHANEL) karşılamasıyla sonuçlanır. Bu noktadan sonra Carl’ın dünyası, Allison’a karşı duygular geliştirdiği için açılıyor ve herkese evet der ve ona teklif edilen ve ona sorulan her şeyin etkileri ile uğraşmak zorunda kalır.

 

 

İMDB:6,8/10


Vizyon Tarihi: 16 Ocak 2009
Süre: 1s 43dk
Yönetmen: Peyton Reed
Başrol Oyuncuları: Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper
Tür: Komedi, Romantik,
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Bay Evet Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.