Black Mass – Kara Düzen (2015)

Kara Düzen Filminin Özet ve Detayları:

Black Mass ”Kara Düzen” , Dick Lehr ve Gerard O’Neill’in kitabından esinlenerek , ABD tarihinin en meşhur suçlularından efsanevi gangster James Bulger’ın hayatını anlatıyor. Bulger’ın bilindiği gibi “Whitey”, 1980 ve 1990’larda FBI tarafından rahatsız edilmeksizin Boston şehrine hakim oldu.

Yıllar sonra, Bulger’ın suç dünyasında yükselişinin etkili siyasi kardeşinden değil, FBI’la olan bağlantısından geldiği ortaya çıktı. Bulger, çocukluk arkadaşı olan Ajan John Connolly’nin muhbiriydi.

Ulusal birliğin ifade ettiği Devlet Bakanlığı ile yapılan ittifaktır. Bölgedeki mafyadan sorumlu olanlardan biri olan Bulger kardeşlerin çocukluk arkadaşı John Connolly (Joel Edgerton) tarafından silahlandırıldı.

Karşılıklı güven bağına dayanarak, ilişki FBI’ı yalnızca rakiplerine zarar veren bilgilerin kırıntılarını ele aldığında FBI’ı Whitey’nin suçlarına karşı kör bir gözle çevirmeye yöneltti.

” Ne yaptığın değil, zaman, nerede ve kiminle yaptığın önemli. Eğer yanlış bir şey yapacaksan, hiç kimsenin izlemediğinden emin ol “kötü adam etik konuşmasında oğluna öneride bulunuyor.

Vizyon Tarihi: 16 Ekim 2015
Yapım: ABD
Tür: Biyografi, Suç, Dram
Süre: 123 Dakika
Yönetmen: Scott Cooper
Başrol Oyuncuları: Johnny Depp, Kevin Bacon, Benedict Cumberbatch, Peter Sarsgaard, Juno Temple
Senaryosu: Mark Mallouk
Puan: 6,9

Kara Düzen Film Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.