Breakfast at Tiffany’s – Çılgınlar Kraliçesi (1961)

Tiffany’de Kahvaltı Filminin Özeti:

60’lı yılların başlarında ideal bir New York şehrinde Holly Golightly (Audrey Hepburn), neredeyse çıplak bir dairede yalnız başına yaşayan genç ve gençlik zevkiyle büyüleyici tam bir sosyetenin renkli siması.

Küstah bir yaşam tarzı var, kedisine bir isim bile vermez, çünkü bu bir ilişki için çok fazla bir taahhüttür. Givenchy’den en mükemmel tasarım kıyafetlerini ve aksesuarlarını giyen, çocuksu bir masumiyetin korunması, pahalı zamanlarda ve birinci sınıf partilerde vakit harcıyor. Çeşitli zengin adamları eskort eder, ancak sevgililerini hediye ve para verdikten sonra geri dönmez.

Holly’nin kaygısız bağımsızlığı, zengin bir kadının (Patricia Neal) tarafından desteklenen yazar olan komşusu Paul (George Peppard) ile karşılaştığı zaman değişir. Holly ve Paul tatlı romantizmini geliştirdiklerinde, sahneye Doc (Buddy Ebsen) ortaya çıkıyor ve işleri zorlaştırıyor.

Her birinin kendilerini koruyan varlıklı birer hayranları vardır ve her ikisi de bazı doğrularını kabul etmeleri gerekir.

Bu romantik bir komedi olmasına rağmen, huzur dolu bir melankolik havası vardır. Holly Golightly mutsuz genç bir kadın aşk için çaresizdir, ancak buna inanmadığını iddia etmektedir.

Breakfast at Tiffany’s, Henry Mancini en iyi müzik Oscar ödülünü kazandı ve birçok Akademi ödülüne aday gösterildi.

İMDB: 7,7/10


Vizyon Tarihi: 5 Ekim 1961
Yapım: ABD-1961
Tür: Dram, Komedi,
Süre: 115 Dk
Yönetmen: Blake Edwards
Başrol Oyuncuları: Audrey Hepburn, Martin Balsam, George Peppard
Senaryosu: Truman Capote,George Axelrod
Puan: 8.3

Tiffany’de Kahvaltı Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.