Captain Fantastic – Kaptan Fantastik (2016)

Kaptan Fantastik Filminin Özet ve Detayları:

Altı çocuğunu Pasifik Kuzeybatı ormanlarındaki toplumdan uzak tutan bir adam Ben ( Viggo Mortensen ), karısını intihar ettikten sonra ailesini şehre ilk kez getirmek zorunda kaldı.

Karısı ve çocukları Washington vahşi doğasında yaşıyor. Bütün “Amerikan yaşam tarzına” girmiyor ve çocuklarına hayatta kalma becerileri öğretiyor, okulları evlerine yerleştirdi, onları kitap okumaya ve ondan bahsetmeye teşvik etti;

Çocukların büyükbabası olan Jack, kızı Ben’in eşi Leslie’yi uzun süren bir hastalıktan sonra intihar eder. Leslie’nin ebeveynleri kızı için geleneksel bir cenaze planlıyor. Ben cenaze törenine karşı koyduğu Leslie’nin ölmeden önce istediği şekilde son görevini yerine getirmek ister.

Kitaplarla doldurulmuş eski bir okul otobüsüne sıkışan bu karşı kültür ailesi, New Mexico’daki planlanmış cenaze törenini bozmaya ve çocuklar için bir benzersiz deyeim olan dışarıdaki hayatla yüzleşirler.

Ben’in kendine özgü çocuk yetiştirme yöntemini üstün bir seçenek olarak gösteren sahneler olsa da, yol boyunca, çocuklar ilk kez ördükleri varsayıldığı için dış dünyaya maruz kalıyor ve kültür şoku onları şaşırtıyor.

Büyükbaba hikayeye girdiğinde i şler daha da kötüleşir. Büyük baba Jack özellikle Ben’in yanlış kararları olduğuna, Ben’in kararlarının Jack’in kızının ölümüne yol açtığına ve şimdi Jack’in torunlarının aynı kaderi çekmediğinden emin olmak için çocukların velayetini almak için bir mücadeleye girerler.

“Captain Fantastic”, yılın en iyi filmlerinden biridir. Jack’in sempatik karısı Ann Dowd ve Kathryn Hahn ve Steve Zahn’ın da rol aldığı en iyi performanslar ve diyaloglarla doludur.


Vizyon Tarihi: 11 Kasım 2016
Yapım: ABD
Tür: Komedi, Dram
Süre: 119 Dakika
Yönetmen: Matt Ross
Başrol Oyuncuları: Viggo Mortensen, Trin Miller, Frank Langella, George MacKay, Annalise Basso
Senaryosu: Matt Ross
Puan: 7,9

Kaptan Fantastik Film Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.