Cehennem – Inferno (2016)

(+16)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Google+Email this to someone

Cehennem // 2016

Ron Howard yönetmenliği.

Dan Brown’nun aynı adlı eserinden uyarlama.

Başrolde Tom Hanks.

Film bir aksiyon ve gerilim filmi. Aynı kitapta olduğu gibi bol bol flashback sahneleriyle dolu. Bu sahnelerin çoğu esas adamımız Profesor Langdon’ın hafızasını geri kazanmaya çalışmasının ürünleri.

Filmin başından itibaren gerilim ve aksiyon zirvede. Buldukları şifreler ve ipuçlarıyla ana meseleye yani tüm dünyayı tehdit eden bir hastalığa ulaşmaya çalışırlar.

Kitabı da okumuş olmama rağmen, biraz farklılıklar vardı doğrusu. Fakat film kesinlikle baştan sona keyifli bir aksiyon sunuyor size.

En ilgi çekici nokta filmde olayların bitiş noktası Türkiye. Yani bahsedilen salgın yayılması için Türkiye’de, Yerebatan Sarnıcında zamanının gelmesini beklemektedir. Bunu keşfetmek Langdon için zor olacaktır. Bunun için Dante’nin cehennem figürünü ele alacaklardır.

Film de beyni yakan noktalar ise iyi insan ile kötü insan arasındaki ayrım. Bunu keşfetmek o kadar zor ki. En son 15 dakika içerisinde flashback ler son buluyor. Böylece her şey açığa çıkmış oluyor.

İki kez tavsiye ederim bu filmi. Hem kitap açısından hem de film açısından.

Tom Hanks bir efsanedir üstelik, onu bu yaşlı haliyle görmek her geçen gün üzse de, geçen gün işte efendim, durduramıyoruz :).

-B.

FRAGMAN

Şuna da göz atabilirsiniz: Kelebek Etkisi - The Butterfly Effect (2004)

Yorumlar

  1. Chief

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WordPress Themes