Freaky Friday – Çılgın Cuma (2003)

Çılgın Cuma Filminin Özet ve Detayları:

Film, Barbara Harris ve Jodie Foster’ın oynadığı 1977 yapımı aynı isimli ‘’Çılgın Cuma’’filmin yeni düzenlenmiş,versiyonudur.

Tess Coleman,( Jamie Lee Curtis) yeniden evlenecek olan dul psikiyatrisi canlandırıyor. Anna Coleman (Lindsay Lohan), bir garaj grubu gitaristi olan 15 yaşındaki kızı. Anna’nın erkek kardeşi Harry Coleman ( Ryan Malgarini ) ablasının sürekli ona saldırdığını düşünüyor.

Anna, Tess’in beklenmedik acele ile alınan yeniden evlenme kararına karşı çıkıyor. Anne ve kızı gelecekteki koca, Ryan ( Mark Harmon), birlikte bir Çin lokantasında akşam yemeğine çıkarlar.Yemekde çok şiddetli bir tartışma yaşarlar,restoran ailesinin büyükannesi Pei-Pei’s Mom (Lucille Soong) onları büyülü Şans kurabiyeleri ile lanetliyor ve ertesi sabah uyandıklarında Tess ve Anna birbirlerinin bedenlerinde.

Annenin ve kızın birbirlerini bedenlerinde gördüklerinden sonra birbirlerine olan düşüncelerini tamamen değişir ve onları birbirine daha yaklaştırır. Tess’in yaklaşan düğün tarihi olayları daha da karmaşık ve komik hale getirir.

Kendi bedenlerine hızlı bir şekilde geri dönebilmenin yolun aramaktadırlar.

 

İMDB:6,1/10


Vizyon Tarihi: 26 Mart 2004
Süre: 1s 37dk
Yönetmen: Mark Waters
Başrol Oyuncuları: Jamie Lee Curtis, Lindsay Lohan, Mark Harmon
Tür: Komedi, Aile, Fantastik
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Çılgın Cuma Filmin Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.