Cloud Atlas – Bulut Atlası (2012)

Bulut Atlası Filminin Özet ve Detayları:

En çok satan İngiliz romancı David Mitchell tarafından yazılan bir bilimkurgu kitabı, Farklı zamanlardaki 6 hikaye “Cloud Atlas” (Bulut Atlası), Wachowski kardeşlerin ve Tom Tykwe’nin yönettiği bağımsız bir film hikayesini oluştururlar.

Filmdeki bireysel eylemler geçmiş, şimdiki ve gelecekteki birbirini nasıl etkilediğini araştırıyor.

Film, çılgınca, 1849’dan (köleliğin tarihinde) sonra The Fall olarak adlandırılan bir olaydan 106 yıl sonra, 1946’da geçerek milyonlarca yıl öncesine (uzak bir dünyada bir fanteziye) kadar altı farklı çağ boyunca çılgınca atlıyor.

Drama, gizem, ve ezeli sevgiler, 500 yıllık bir sürede, çoklu zaman çizgilerinde ortaya çıkan tek bir hikaye ile bağlantılıdır. Karakterler buluşuyor ve bir hayattan diğerine birleşiyor.

Onlar doğarlar ve yeniden doğarlar. Bireysel eylemler ve seçimler, geçmişte, şimdide ve uzak gelecekte birbirlerine sonuç ve etkilere sahiptir.

Bir cani katilin kahramana dönüşümü ve basit bir iyilik eylemi, yüzyıllar boyu süren yansımaları bir devrimin esin kaynağı haline getirir.

Son ayrıntılı olarak, Cloud Atlas birkaç kez araştırılmayı hak eden bir deneyimdir ve Matrix olduğu gibi yorumlanmalıdır .

Film posterine “Her şey birbirine bağlı” diyor ve her bölüm (temalar, şekiller veya dokular veya müzik notaları olsun) arasındaki ilişkinin unsurlarını aramak eğlencenin bir parçası.

Vizyon Tarihi: 26 Ekim 2012
Yapım: ABD , Almanya , Hong Kong , Singapur
Tür: Aksiyon, Drama, Gizem, Bilimkurgu
Süre: 172 Dakika
Yönetmen: Lilly Wachowski, Lana Wachowski, Tom Tykwer
Başrol Oyuncuları: Tom Hanks, Hugo Weaving, Halle Berry, Jim Sturgess, Hugh Grant
Senaryosu: Lilly Wachowski, Lana Wachowski, Tom Tykwer
Puan: 7,5

Bulut Atlası Film Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.