Coraline – Koralin ve Gizli Dünya (2009)

Koralin ve Gizli Dünya Filminin Özeti:

Anlatılan hikâye bakımından “Coraline” yönetmeni, her yaştan cesur çocuklara yönelik olduğunu ileri sürse bile, ancak belirli bir yaşın üzerindeki cesur çocuklar için uygundur. (Kanlı görüntüler olmamasına rağmen, anlattığı hikâyede rahatsız edici olabilir)

Coraline’in kendi ebeveynleri o kadar harika değil. Meşgul, dikkati dağılmış, dolaşıyor ve daima bilgisayarları üzerinde kambur atıyorlardı. Ne zaman konuşurlarsa onu duymazlar. Bu yüzden pervasızca duvarda gizlenmiş olan geçişten gece geçiyor.

Yalnızca bir küçük fark keşfeder gözleri yerinde herkesin düğmeler olan, ebeveynleri ve hayallerinin gerçekleştiği paralel bir dünya buluyor. Her şey daha iyidir. Coraline’in “diğer annesi”, düğmeleri dikişine izin verirse onu sonsuza dek kalmaya davet ediyor ve Coraline, bu alternatif evrenin kendisini cezbetmek için bir numara olduğunu fark etmeye başlıyor, böylece diğer Anne aslında “ruhunu yiyebilir”.

Coraline’in düğme gözlü Diğer Anne kalıcı olmasını sağlamaya çalıştığında, korkmuş genç kız, evine dönüşünü bulmak ve gerçek ailesini kurtarmak için becerisini ve cesaretini toplamalıdır.


Vizyon Tarihi: 15 Mayıs 2009
Yapım: ABD-2009
Tür: Animasyon, Fantastik,
Süre: 100 Dk
Yönetmen: Henry Selick
Başrol Oyuncuları: , ,
Senaryosu: Neil Gaiman,Henry Selick
Puan: 7,7

Koralin ve Gizli Dünya Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.