Darkest Hour – En Karanlık Saat (2017)

En Karanlık Saat Filminin Özet ve Detayları:

Başbakan Neville Chamberlain ( Ronald Pickup ) yönetimi felaket oldu. Almanya, Avrupa’ya girerken ülkelere hakim olmaya devam ediyor ve İngiliz ordusu kötü kararlardan kaynaklanan sorunlar yaşıyor.

İngiliz Başbakanı Neville Chamberlain (Ronald Pickup) istifa etti. Bir temsilciyi belirtmek onun hakkı ve onun tercihi mevcut pozisyona uyarlanmış tek kişi Winston Churchill’tir.

Parlamentonun karmaşaya girmesi durumunda durumun tersine çevrilmesi için seçilen; Winston Churchill ( Gary Oldman ) savaş zamanlarında liderlik etme yetkisini alır.

Seçilen kişi, politikasındaki geçmişi için tartışmalı ve polemik olan Churchill güvenle gelir, ancak yakında aldığı görevin ağırlığını görür. Ulusun kaderi elinde.

Büyük Britanya Başbakanı olarak vermesi gereken kararlar vardır. Buna paralel olarak, Adolf Hitler ve Nazi Almanyası ile İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesi anlamına gelen bir barış antlasması sağlamak yada, riskli fakat iddialı bir karşı saldırı planını hazırlamak.

İkinci Dünya Savaşı ile ilgili bir filim; ancak daha kişisel bir alanda, savaşta İngiltere’nin özel durumu ve bir Başbakan olarak ne gibi bir sorumluluk yarattığına ilişkin çatışmalara atıfta bulunuyor Büyük bir konuşma ile tipik olarak, Churchill, hemen hemen kahraman, ulusun kurtarıcısı, tarihsel bir figür olarak tanıtılır.

Vizyon Tarihi: 2 Şubat 2018 (Türkiye)
Yapım: İngiltere
Tür: Biyografi, Dram, Tarih
Süre: 125 Dakika
Yönetmen: Joe Wright
Başrol Oyuncuları:
Senaryosu: Anthony McCarten
Puan: 7,4

En Karanlık Saat Film Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.