Eagle Eye – Kartal Göz (2008)

Kartal Göz Filminin Özeti:

Jerry Shaw ( Shia LaBeouf ), ailenin beklentilerine uymayı reddeden bir genç. Parasızlıkla mücadele etmekle birlikte, gururu ailesinden yardım istetmektedir. İkiz kardeşi bir araba kazasında öldüğü haberini ile eve döner.

Kardeşinin cenaze töreninden dönmesiyle Jerry, evine teslim edilen silahlar, bombalar, mühimmat ve her türlü öğretim el kitapları konut boyunca istiflenir. Hemen, gizemli bir kadın tarafından kendisine bir telefon geldi ve FBI, yaklaşık otuz saniye içinde evini baskın yapacak. Uyarıyı dikkate almaz ve gözaltına alındı.

Rachel Holloman (Michelle Monaghan ), oğlu Sam ile yaşayan yalnız bir annedir. Sam okul grubundaki trompetçi. Grup Başkan için gösteri yapmaya davet edildiğinde, Rachel isteksizce tren istasyonunda oğlu veda eder. Sonra kız arkadaşlarıyla birlikte içki içmek için dışarı çıktı.

Sam’in kendisini aradığına inanan Rachel, aramayı cevaplamak için çabucak dışarıya çıkıyor. Aynı gizemli kadın şimdi Rachel’a yönlendiriyor, eğer oğlunun yaşamasını istiyorsa, park halinde bir arabanın içine girip arabayla gitmesini istiyor.

Gizemli kadının kaçış planından sonra Jerry’yi Rachel ile buluşturur. Her ikisi de aynı kadının onları çağırdığını öğrendiler.

Birden çok kez kaçmaya çalıştıktan sonra, Rachel ve Jerry çaresiz hissediyor, çünkü gizemli kadın onların her adımını ve konuşmasını biliyor gibi görünüyor.

İkili kendilerini yönlendiren sesin bu manipülasyonun kesin amacını ya da sonucunu bilmeden, ikisi arayanın tarafından her adımda yönlendirilir ve nihayetinde çeşitli devlet görevlilerinin ilgisini çeker.

Rachel ve Jerry çok daha büyük bir komplonun bir parçası. Zoe Perez (Rosario Dawson) ve Ajan Thomas Morgan (Billy Bob Thornton), Rachel ve Jerry’yi izlemeye ve kardeşinin ölümünü çevreleyen gizemi çözmeye çalışıyorlar.


Vizyon Tarihi: 3 Ekim 2008
Yapım: ABD-2008
Tür: Aksiyon, Gizem, Gerilim
Süre: 118 Dk
Yönetmen: D.J. Caruso
Başrol Oyuncuları: Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson
Senaryosu: Eli Attie,John Glenn
Puan: 6,6

Kartal Göz Film Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.