En İyi 10 Dram Film Önerisi

Dram film önerileri

Hayatın gerçekliğini içinde barındıran hem kendinizden bir parça bulduğunuz hemde filme göz yaşlarınızla eşlik ettiğiniz unutulmaz eserler vardır. Hem oyuncuları hemde unutulmaz hikayelerinde izleyenlere unutulmaz anlar yaşatan dram filmleri:

Canım Kardeşim

Türk sinemasının unutulmaz ve eşsiz filmlerinden biridir. Yönetmenliğini Ertem Eğlmez yapmıştır. Filmin konusu küçük bir çocuk olan Kahraman abisi Murat ve arkadaşı Halit’in yoksulluğunu ancak bu yoksul hayattaki yaşama sevinçlerini konu alıyor.

Schindler’in Listesi

1993 yılında ABD de izleyenlerle buluşmuştur. Yönetmenliğini Steven Spielberg yapmıştır. Film bir çok ödül almış ve büyük hasılat getirmiştir. Filmin hikayesi gerçek bir hikayeden alınmıştır. Filmin son sahnesi oldukça can alıcı.

Esaretin Bedeli

Film romandan uyarlamadır. Filmin konusu karısının ölümü üzerine hapse giren ve masum olmasına rağmen 20 yıl hapiste kalan bir adamdır. Filmin en unutulmaz repliği: “Unutma Red, umut iyi bir şeydir, belki de en iyisi. Ve iyi şeyler asla ölmez”.

Titanic

Filmin yönetmeni James Cameron​​’dur. Film birçok dalda ödül almıştır. Unutulmaz sahneleri ile akıllara kazınmış uzun yıllar en fazla gişe yapan film olarak anılmıştır. Aşk hikayesiyle her kitleye seslenir.

Piyanist

Film gerçek bir hikayeye dayanır. İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi işkenceleri, bir sanatçının hayatta kalma mücadelesini konu almıştır.

Can Dostum

the, intouchables, the intouchables, can, dostum, can dostum

Film 2011 Fransız filmidir. 2 kişinin dostluğunu güldürürken duygulandıran bir dille beyaz perdeye taşımıştır.

Nebraska

Üstün yetenekli oyuncuları ve herkese hitap eden unutulmaz hikayesiyle yayınlandığı dönemde oldukça ilgi görmüştür.

Kış Uykusu

Nuri Bilge Ceylan imzalı Türk filmidir. Etkileyici sahneleri ve usta oyuncuları bünyesinde barındıran bir film.

​​​​​​Aynı Yıldızın Altında

​​​​​​Aynı Yıldızın Altında, The Fault in Our Stars

Film kanser tedavisi gören genç bir kızı ve hastalığının her döneminde yanında olan sevgilisini konu alır. Film beklenmedik sonuyla dram filmlerinin ilk sıralarında olmayı başarmıştır.

Casuslar Köprüsü

Casuslar Köprüsü, Bridge of Spies

Film gerçek bir hikayeden alınmıştır. Soğuk Savaş dönemiyle ilgili casusluk filmi olmasına rağmen içinde gerçek insanların dramatik hikayelerini barındırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.