Home Alone – Evde Tek Başına (1990)

Evde Tek Başına Filminin Özet ve Detayları:

Klasik Amerikan komedileri arasında belki de en çok bilinen ve herkesçe bugüne kadar üzerinden geçen 25 yıldan uzun zamana rağmen hala keyifle izlenen Evde Tek Başına  aile komedisi alanında izleyiciye beklenenden de fazlasını veriyor.

Yılbaşı için seyahate çıkan ailesi ilginç bir şekilde küçük bir çocuk olan Kevin’i evde tek başına unutur. Unuttuklarını bindikleri uçak havalandıktan sonra fark eden aile hemen geriye dönmeye kalkar ama bu geri dönüş o kadar kolay olmayacak türlü tersliklerle karşı karşıya kalarak eve varmaları gecikecektir.

Evde tek başına kalmış olması yetmiyormuş gibi bir de ev sahiplerinin evden ayrıldığını bilen azılı 2 hırsız evi soymaya kalkar. Tüm bu süreç içerisinde aşırı derecede hiperaktif ve haylaz olan Kevin hırsızları canından bezdirir. Hızları evde rahat bırakmamak için şeytanın aklına gelmeyecek yaramazlıklar ve sürekli bir kovalamacanın temposu içerisinde Kevin’in çocuk aklıyla yaptıkları tüm izleyicileri, kahkahaya boğuyor.

Film vizyona girdiği 1990 yılında o kadar büyük bir başarı kazandı ki daha sonra seri halinde 5. filme kadar devam etti. Bu kadar bilinen bir film olmasına rağmen hala izleme fırsatı bulamamış olanlar özellikle ailesi ile heyecan ve macera dolu bir komedi filmi izlerken saçma sapan espriler ile karşılaşmadan çok hoş vakit geçirebilirler.


Vizyon Tarihi:
Süre:
Yönetmen: Chris Columbus
Başrol Oyuncuları: Macaulay Culkin, Catherine O’Hara, Joe Pesci
Tür: Komedi, Macera,
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Evde Tek Başına Filmin Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.