Final Destination – Son Durak 2000

Son Durak Filminin Özet ve Detayları:

Hikaye, uçmaktan korkan Alex (Devon Sawa) adlı bir çocuk hakkında. 49 öğrenciden oluşan bir sınıfta Fransa’ya tatil gezisinde olacaklar. Alex, uçak kazasında ölmekle ilgili korkunç bir önseziye sahip olduğunda, canını sıkıyor.

Gitmemek için, başka bir öğrenciyle kavga ediyor ve beş öğrenci ve bir öğretmenle birlikte dışarı atılıyor. Sonra tahmin edersiniz,
Uçak kalktıktan dakikalar sonra, beklenmeyen olur, uçak havada patlar. Ancak önümüzdeki haftalarda öğretmenler, kazazedeler ve polisler giderek Alex’in şüpheli olarak görürler.

Bazı arkadaşları onu bir tanrı olarak düşünüyor. Uçağın kazazedeleri yakında korkunç ve bazen dehşet verici bir şekilde ölmeye başlıyor.
Alex, ölümleri önceden belirlenmiş ölümlere müdahale ettiğini, kötü talihli uçuştan sonra keşfeder. Ancak Ölüm yeni bir model yaptı ve Alex, arkadaşlarının yanı sıra kendisini kurtarmanın yolunun ne olduğunu öğrenmeli.

Herhangi bir doğaüstü güç, önceden ölüm tehlikelerini hissetmesini sağlar. Fakat burada anonim kalmayan ölüm, boşa çıkmaz. Kesintili çalışmalarını tamamlamak istiyor.

Film 23 milyon dolara maloldu. Dünya çapında 112.8 milyon dolar kazandı.

Jeffrey Reddick televizyon dizisi için yazdığı bir senaryo dayanmaktadır.( The X Files)

İMDB: 6,7/10


Vizyon Tarihi: 25 Ağustos 2000
Süre: 1s 38dk
Yönetmen: James Wong
Başrol Oyuncuları: Devon Sawa, Ali Larter, Kerr Smith
Tür: Fantastik, Korku,
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Son Durak Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.