Get Out – Kapan (2017)

Kapan Filminin Özet ve Detayları:

Yetenekli, genç, Afrikalı bir Amerikalı fotoğrafçı Chris (Daniel Kaluuya) ve kız arkadaşı Rose (Allison Williams) Rose’nin ailesi ile Pontaco Gölü yakınındaki evinde kız arkadaşı ebeveynleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Rose ailesine erkek arkadaşının siyahi olduğunu söylemedi, Chris’in arkadaşı TSA Ajan (LilRel Howery) onu da gitmeye karşı uyarır, ancak Chris Rose’a aşık ve sonunda ailesi ile tanışması gerekecek.

Chris ve Rose’un anne ve babasının evine geldiği andan itibaren bir şeylerden huzursuz oluyor. Beyin cerrahı olan babasıyla Dean (Bradley Whitford) ve hipnoz konusunda uzmanlaşmış bir psikiyatrist olan annesi Missy (Catherine Keener) yeterince samimi görünüyor, fakat, Chris’i etkilemek istiyorlar gibi.

Güler yüzlü ve nazik gibi görünen bir ortam, oldukça anlaşılmaz bir tehdide yol açtığından, tedirginlik ve korku ile birleşen rahatsız edici ruh hali, ailenin rahatsız edici sakin görünüşü Chris’i rahatsız etmektedir.

Chris sonra evdeki siyahi çalışanlar olan Walter (Marcus Henderson) ve Georgina’da (Betty Gabriel) bazı garip davranışları fark etmeye başlar. Bununla beraber belki Walter kıskançtır ve belki de Georgina’nın Chris’in beyaz bir kadınla olması konusunda bir sorunu vardır.

Ancak günler ilerledikçe, giderek rahatsız edici keşifler dizisi, onu hayal edemeyeceği bir gerçeğe götürür.

Vizyon Tarihi: 21 Nisan 2017 (Türkiye)
Yapım: Amerika Birleşik Devletleri
Tür: Korku, Gizem, Gerilim
Süre: 104 Dakika
Yönetmen: Jordan Peele
Başrol Oyuncuları: Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford
Senaryosu: Jordan Peele
Puan: 7,7

Kapan film fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.