Gezgin Filmi Berlin Sendromu Korkuttu

(+2)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Google+Email this to someone

Son yıllarda gençlik arasında gittikçe popülerleşen Dünyayı gezme fikri, İngilizce deyimi ile Backpacker olmak, Berlin Sendromu filmi ile korkuttu.

İlk olarak Amerika ve sonrasında Avrupa’da yaygınlaşan backpacker olmak, yani sırt çantasını alıp Dünyanın farklı ülkelerini gezme fikri giderek yaygınlaşmaktadır. Ülkemizde ise 2000 li yıllardan sonra keşfedilen bu ucuz seyahat yöntemi sayesinde pek çok genç ekonomik bir şekilde gezme fırsatı yakaladı.

Hatta gezginlere yönelik çok sayıda film, belgesel ve youtube kanalları ile hangi şehirde gezilecek yerler neresi, turistik mekanlara nasıl gidilir ve her şehrin nerede olduğuna dair onlarca yazı, blog ve röportaj yayınlanmıştır.

Fakat son çekilen Berlin Sendromu filmi ile gezgin üzerine ciddi eleştiriler yapılmış ve gezgin bir kızın Berlin kentine başından geçenler ele alınmıştır.

Filmin başrollerinde

Teresa Palmer – Clare
Max Riemelt – Andi
Emma Bading – Franka Hummels
Charly Thorn – Young Woman

gibi genç oyuncular yer almaktadır. Filmde Clare isimli genç kız, Berlinde tanıştığı ve arkadaşlık kurduğu Andi tarafından bir eve hapsedilmekte ve burada işkence görmektedir. Film şimdiden çok sayıda eleştiri alsa da, gezginlik üzerine yaptığı eleştirilerin dikkate alınması gerektiğini düşünmekteyiz.

Analiz: Gezilecekyerler.com

Şuna da göz atabilirsiniz: Pro Plan Sterilised Tavuklu ve Hindili Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WordPress Themes