Gifted – Deha (2017)

Deha Filminin Özeti:

Matematikte bir dahi olan 7 yaşındaki Mary ( Mckenna Grace ) ve onu isteyen iki kişi. Annesi öldükten sonra bir onu yetiştiren amcası Frank ( Chris Evans ) ve yakın zamanda matematiksel kabiliyetini öğrenrenen büyükannesi Evelyn ( Lindsay Duncan ) .

Frank Adler (Chris Evans), yönetmen Marc Webb’in komedi-dramasında 7 yaşındaki yeğeninin velayetini korumak için savaşan bir adamı oynamaktadır.

Florida sahil kasabasında tekne tamirhanesi olarak çalışan Frank, altı aylıkken intihar eden kız kardeşinin kızı olan 7 yaşındaki yeğeni Mary (Mckenna Grace) ile mütevazi bir ev paylaşıyor.

Mary, hakkında öğrendiğimiz, annesinin matematik parlaklığını miras bıraktığı büyülü bir çocuk. Nazik bir şekilde öğretmeni Bonnie (Jenny Slate) birinci sınıfta basit işlemler yapması istendiğinde öğrencisinin olağanüstü yeteneklerini keşfedince okul müdürü Gloria Davis (Elizabeth Marvel) yetenekli çocuklar için bir okula tam bir bursla okula yerleştirme fırsatı verir.

Frank, teklifi reddederek, Mary ‘nin, normal bir küçük kızın hayatına yönelmesini istediğini açıkladı.

Frank’in uzun süredir uzak durduğu annesi Evelyn (Lindsay Duncan), aniden ortaya çıktığında bir dahi olarak tanıdığı küçük kızın velayeti almak için mahkemeye çıkarıyor. Filmin, bundan sonrası, aile trajedisi, velayet savaşında mahkeme salonlarına ait yaşanan olaylar.


Vizyon Tarihi: 26 Mayıs 2017
Yapım: ABD-2017
Tür: Dram
Süre: 101 Dk
Yönetmen: Marc Webb
Başrol Oyuncuları: Chris Evans, Mckenna Grace, Lindsay Duncan
Senaryosu: Tom Flynn,
Puan: 7,6

Deha Filmi Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.