Hearts in Atlantis – Gizemli Yabancı (2001)

Gizemli Yabancı Filminin Özet ve Detayları:

Stephen King romanından sinemaya uyarlanmıştır.

Bazıları için, Stephen King sadece korku hikayelerinin yazarıdır. Daha yakından bakarsanız, onun çok daha fazlası olduğunu göreceksiniz. Neredeyse tüm hikayeleri, çocukluk masumiyetinin kaybedilmesiyle ilgili melankoli hikayeleridir.

1960’lar.

Bobby Garfield adında genç bir çocuğa anlatıyor. Günü, iki en yakın arkadaşı Sully ve Carol ile oynamaktan ibarettir. Carol’la olan ilişkisi romantik olma evresindedir. Bobby’nin dul annesi oğluyla ilgili neler olduğunun farkında değil ve kariyerine çok fazla odaklanmış durumda. Ted Brautigan adında gizemli yabancı bir adam (Hopkins) küçük kasabalarına gelip kalacak bir yer arıyor ve Bobby’nin evinde boş bir oda buluyor. Ted Brautigan  Bobby’ye genç çocuğa gazeteyi yüksek sesle okuması karşılığında bir iş teklifi yapar. Bu  bağ sayesinde Bobby, yeni arkadaşının garip özelliklere sahip olduğunu fark eder. Ted Brautigan gizemli adamların onu aramasından korkuyor. Bobby, yeni arkadaşının benzersiz özelliklere sahip olduğunu fark etmesinden önce başkalarının neden onu arıyor olacağını anlamaya başlar. Bobby’nin babası çok gençken öldü ve babasının sarhoş ve kumarbaz olduğu ima eden annesinin sözleri dışında babasının kim olduğu hakkında hiçbir bilgisi yoktur. Bobby, Ted Brautigan  ‘le birlikte babasıyla ve daha da önemlisi kendisi hakkında çok şey öğrendi.

Anthony Hopkins en iyi, en samimi performanslarından birini verdi.

Bu film, üzgün bırakacak, ancak yine de her şeye iyi geldiğini hissettiğiniz filmlerden biridir, pek çok film bunu yapamaz.


Vizyon Tarihi: 8 Şubat 2002
Süre: 1s 40dk
Yönetmen: Scott Hicks
Başrol Oyuncuları: Anthony Hopkins, Anton Yelchin, Hope Davis
Tür: Dram, ,
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.