Günaha Davet (1993)

Günaha Davet Filminin Özet ve Detayları:

Mükemmel yorumları olan bir film, Robert De Niro’nun ilk yönetmenlik denemesi.

Film iki bölüme ayrılmıştır. İlk başta, ana karakterimiz Colagero (Francis Capra) 9 yaşında ve babası Lorenzo’yu (Robert De Niro) hayat modeli olarak görüyor ama önünde bir cinayet işlenene kadar.

Yerel gangster Sonny (Chazz Palminteri) yerel bir borçlu vuruyor ve Colagero kendini büyük bir soruyla bulur: Sonny’yi polisleri teslim etmelimi etymemmelimi ? O mafyaya ihanet etmemeye ve kendisine olan güvenini kazanmaya karar verir.

Dürüst bir otobüs şöförü olan babası, onu gangsterin kanatlarından uzaklaştırmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır ancak bu kolay olmaz. Küçük Colagero, Sonny’yi izlenecek bir model olarak görmeye başlar ve onu bir oğul olarak gördüğü mafya koruyucusu haline gelir.

Sekiz yıl geçti ve sizi filmin ikinci bölümünde göreceğiz. Colagero, şimdi 17 yaşında C takma adı ve bilge bir adam gibi davranmaya başlar . Sonny, yerel mafyanın başında olur ve C’yi yanında tutar. Lorenzo, hala onu seviyor ve putlaştıran oğlunu kurtarmayı deneyen, dürüst bir otobüs şefi olmaya devam ediyor.

Sonny’nin, istediği her şeye sahip olmasına rağmen, onun güç konumu nedeniyle kimseye güvenemeyeceğini ve babasının hayatta yaptığı her şeyden gurur duyduğunu görerek devam ediyor.

Çocuk sonunda ikisinin kanatları altında yetişir ve ikiye bölünerek doğal dürüstlüğünü ve Sonny için hissettiği cazibe alanını kazanır.

Colagero’nun arkadaşları kendilerini soygunlara, silah kaçakçılığına ve ırk çatışmalarına karışmaya başlamışlardır.

Calogero bir kızla tanıştığında işler kolaylaşmaz ve Calogero’nun yetişkinliğe girişi trajedi ile işaretlenir, aynı zamanda sevginin pek çok yüzünün tanınması ile sona erer.

Vizyon Tarihi: 17 Şubat 1995 (Türkiye)
Yapım: ABD
Tür: Dram, Suç
Süre: 121 Dakika
Yönetmen: Robert De Niro
Başrol Oyuncuları: Robert De Niro, Joe Pesci, Chazz Palminteri, Francis Capra, Kathrine Narducci
Senaryosu: Chazz Palminteri
Puan: 7,8

Günaha Davet Film Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.