Halloween – Cadılar Bayramı 1978

Cadılar Bayramı Filminin Özet ve Detayları:

John Carpenter’ın Cadılar Bayramı , korku filmlerin büyükbabası, korku fanlarının daha önce hiç görmediği şok ve gerginlik senfonisi.
1963 Halloween gecesi, Illinois, Haddonfield’taki altı yaşındaki Michael Myers (Will Sandin’in oğluydu) bir bıçak tuttu ve bazı bilinmeyen sebeplerle kız kardeşini (Sandy Johnson) öldürdü.

O zamandan beri Smith’in Grove Sanatoryumunda ikamet ediyor. Michael psikiyatristi Dr. Loomis (Donald Pleasance) onunla ilgili söyleyecek bir şey varsa Michael’ın hayatının geri kalanını burada geçireceğidir.

O zaman, Halloween’den önceki gün 1978’de, düşünülemez olan şey olur; Michael hastaneden kaçtı ve Dr. Loomis, uzun zamandır hastasının tekrar öldüreceğine ikna etti ve yetkilileri Michael Myers’ın eve dönmekte olduğunu bildirmesi için Haddonfield’e gitti.

Michael, üç genci Laurie Strode ve arkadaşları Annie ve Lynda’ya takip etmeye başlar. Laurie Strode, komşusunun çocuğunu bebek bakıcılığı yapıyor, İçinde bulunduğu tehlikeyi çok az biliyor.

“Cadılar Bayramı gecesi” bir sansasyona neden oldu. 325.000 dolarlık maliyetle, dünya çapında 70 milyon gibi inanılmaz bir hasılat elde etti.

İMDB:7,8/10


Vizyon Tarihi: 1978
Süre: 91 Dakika
Yönetmen: John Carpenter
Başrol Oyuncuları: Donald Pleasence, Jamie Lee Curtis, Nancy Kyes
Tür: Korku, Gerilim,
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Cadılar Bayramı Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.