Happy Feet – Neşeli Ayaklar 2006

Neşeli Ayaklar Filminin Özet ve Detayları:

2006’da En İyi Animasyonlu Film dalında Oscar kazanan Happy Feet , Antartika’da yaşayan genç bir imparator penguen Mumble’ın (Elijah Wood’un seslendirdiği) hikayesini anlatıyor.

Memphis’in ( Hugh Jackman ) ve eşi Norma Jean ( Nicole Kidman ), penguen ailesinin küçük çocukları olan Mumble ( Elijah Wood ), büyük bir soruna sahiptir: ne kadar uğraşırsa çalışsın, tek bir şarkı söyleyemez. Her penguenin, ruh eşini kendi özel kalp-şarkısıyla çektiği bir dünyada, gerçekten ait olamaz. Ama böyle olur, Mumble parlak bir ayak dansçısı! En derin duygularını açığa çıkarırken gagasından çıkmaz … “mutlu ayağı” ndan dökülürler.

Mumble’ın annesi Norma Jean, bu küçük alışkanlığın şirin olduğunu düşünse de, babası Memphis “sadece penguen değil” diyor. Üstelik, ikisi de Kalp şarkısı olmadan bir Mumble’ın gerçek aşkı bulamayacağını biliyorlar.

Ve denizler balık tükendiğinde, Penguen Ulusunun Yaşlıları, Mumble’ı ve doğal düzeni bozmak için yaptığı garip “hippite-hoppity” dansını suçluyor. Böylece onları yanlış olduğunu kanıtlamak için geniş Antarktika manzarası boyunca bir yolculuğa çıkıyor.

İlk kez evden uzakta olan Mumble, kesinlikle İmparatora benzeri olmayan penguenlerden olan Adelie Amigos ile buluşuyor. Ramon’ın (Robin Williams) liderliğindeki Adelies, Mumble’ın serin dans hareketlerini anında kucaklıyor ve onlarla partiye davet ediyor.

İMDB:6,5/10


Vizyon Tarihi: 26 Ocak 2007
Süre: 1s 48dk
Yönetmen: George Miller
Başrol Oyuncuları: Marion Cotillard, Sophie Marceau, Kad Merad
Tür: Animasyon , Macera,Komedi,Aile
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.