Harry Potter ve Ateş Kadehi

Harry Potter ve Ateş Kadehi Filminin Özet ve Detayları:

Harry’nin Hogwarts’da dördüncü yılı başlamak üzeredir ve arkadaşlarıyla yaz tatilinin tadını çıkarıyor.

Biletleri The Quidditch Dünya Kupası Finali’ne götürüyorlar, fakat maç sona erdikten sonra, Lord Voldemort’un ‘Ölüm Yiyenleri’ gibi giyinen insanlar, ziyaretçilerin çadırlarına ateş açıyorlar; buna Voldemort’un sembolü olan karanlık izde yer alıyorlar. Büyülü topluluk karşısında çılgınlığa neden olur.

Aynı yıl Hogwarts, ünlü üç sihir okulu Hogwarts, Beauxbatons ve Durmstrang arasındaki büyülü bir turnuva olan ‘Triwizard Tournament”a ev sahipliği yapıyor. Yarışmacılar 17 yaşın üzerinde olmalı ve Ateş Kadehi adlı büyülü bir cisim tarafından seçilmelidir. Ancak seçim gecesinde Goblet, farkında olmadan Dördüncü Şampiyon seçilen Harry’yi her zamanki üç yerine dört isim çıkardı.

Büyüyü tersine çeviremediği için Harry onunla birlikte gitmek zorunda kaldı ve son derece zor olan üç görevden cesaret aldı.Hayatının meydan okumasıyla karşı karşıyadır.

“Harry Potter ve Ateş Kadehi”, heyecan verici, aksiyon dolu bir fantastik sinema filmi. Bir kez daha muazzam film uzunluğuna rağmen hiçbir zaman sıkılmıyor. 12 yaşın altındaki çocuklar için film uygun değildir.

İMDB: 7,7/10


Vizyon Tarihi: 18 Kasım 2005
Süre: 2s 35dk
Yönetmen: Mike Newell
Başrol Oyuncuları: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint
Tür: Fantastik, ,
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Harry Potter ve Ateş Kadehi Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.