It – O (2017)

O Filminin Özet ve Detayları:

Andy Muschietti tarafından yönetilen yeni dönem sinema’nın korku gerilim filmi O “IT”, oldukça popüler olan Stephen King romanına dayanıyor.

“IT”, O kendilerini Kaybedenler Kulübü olarak adlandıran Derry, Maine kasabasında büyüyen yedi genç çocuktan oluşan hikâyeyi anlatıyor.

Her biri bir sebepten ötürü dışlanmıştı; her biri kasabanın yerel zorbalarının hedefindedir. Derry, Maine’deki yedi genç dışarıdan gelen kötü kâbus her 27 yılda bir kanalizasyondan çıkan, kasabanın çocuklarını avlamak için eski şekli değiştiren bir kötülükle yüz yüze gelmek üzereler.

1989’da yaşanan hikâye, George “Georgie” Denbrough adında genç bir çocuk Pennywise adında gizemli bir palyaço aniden gelmesinin ardından ortadan kaybolmasını içerir.

Georgie’nin ağabeyi Bill, ortadan kaybolmasından rahatsız ve Pennywise ile karşılaşma sonrasında palyaço ve şekil değiştiren formları ile benzer karşılaşmalar yaşayan diğer arkadaşlarının yardımı ile kayıp kardeşini ve bu yaratık hakkındaki gerçeği ortaya çıkarmaya çalışırlar.

Bu dehşet verici yaz boyunca arkadaşlar, Pennywise olarak bilinen canice, kana susamış palyaçoyla savaşmak için kendi kişisel korkularını yenmeleri gerekir.

Vizyon Tarihi: 8 Eylül 2017 (Türkiye)
Yapım: ABD
Tür: Dram, Korku, Gerilim
Süre: 135 Dakika
Yönetmen: Andy Muschietti
Başrol Oyuncuları: Bill Skarsgård, Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard
Senaryosu: Chase Palmer,Cary Fukunaga
Puan: 7,6

O Filminin Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.