Jurassic Park 3D (1993)

Jurassic Park 3D Filminin Özet ve Detayları:

Michael Crichton’un en popüler romanından uyarlanan Jurassic Park , bugüne kadar bir tema parkı için yetiştirilen uzun yokedilmiş dinozorların yaratıcı öncülüyle filmin mükemmelliğine mahkum görünüyordu.

1993’te Steven Spielberg, özel ve görsel efektleri yeni zirvelere taşıdı ve insanların ve dinozorların dinamik sonuçlarla etkileşime girdikleri dizilerle seyircileri korkuttu. Film, tarih öncesi canavarların çarpıcı gövdeli rekreasyonlarında hem Görsel Efektler hem de Ses Efektleri’nde Akademi Ödülleri kazandı ve dünya çapında 900 milyon dolardan fazla kazandı.

Uzak bir adada zengin bir girişimci gizlice, tarih öncesi DNA’dan çekilmiş canlı dinozorların bulunduğu bir tema parkı oluşturuyor.

Cazibeyi halka açmadan önce, Hammond, bir avukat (Gerrano), matematikçi (Malcolm), dino uzmanı (Grant), paleo botanikçi (Sattler) ve iki istekli torununu (Tim & Lex)] parkı tecrübe etmeye davet ediyor, endişeli yatırımcıları sakinleştirmeye yardımcı oluyor.

Ancak parkın ziyareti, parkın güvenlik sistemi çöktüğü için tarih öncesi yaratıklar patlak verdiğinde heyecan verici sonuçlar doğuruyor;

İMDB: 8,1/10


Vizyon Tarihi: 10 Eylül 1993
Süre: 2s 2dk
Yönetmen: Steven Spielberg
Başrol Oyuncuları: Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum
Tür: Macera, Bilimkurgu,
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Jurassic Park 3D Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.