Kelimeler Yetmez – A Thousand Words (2012)

(+28)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Google+Email this to someone

Merhaba değerli okurlar, bu sefer sizlerle komedi dram türünde ve  gerek konusu gerekse oyunculukları ile çok başarılı bir filmle beraberim. Sadece konuşarak birşeylerin halledilmeyeceğini düşündünüz mü ? Eminim bu filmden sonra sizde ruhani bir yolculuğa çıkıp, zihninizi boşaltmak isteyeceksiniz  :)

Baş rolünde Eddie Murphy’in bulunduğu yönetmen koltuğunda ise bizlere Brian Robbins’un eşlik ettiği, bu güzel filmin konusunu sizleri daha fazla meraklandırmadan bahsedeyim.

Jack (Eddie Murphy) ünlü ve çok başarılı bir kitap simsarıdır. Haytında karşısına çıkan küçük sorunları bile iyi birer yalanla kapatmakta üstüne yoktur. Zaten Jack çevresinde çok konuşması ve bencil karakteri ile hep dikkat çekmişitir.  Bir gün ruhani bir liderle yazdığı kitap hakkında görüşür ve ona inanmadığı halde bir söz verir işte o gün bütün olaylar başlar. Jack’in evinin bahçesinde Bodhi adında bir ağaç çıkar. Ağaçta sadece 1000 yaprak vardır ve Jack her konuştuğunda bir yaprak düşer. Son yaprağın düşmesi demek Jack’in ölmesi demektir. Çok konuşan biri için kelimelerin sınırlı olması gerçekten son derece zor bir sınavdır. Eskisi gibi olmadığı için çoğu şeyi kaybetmeye başlar. Bunu nasıl durduracağını bir türlü çözemeyen Jack için işler oldukça karmaşık bir hal almaya başlayacaktır.

Bakalım Jack 1000 kelime ile idare etmeye çalışırken nasıl bir ruhani yolculuğa çıkacak ?

İzleyecek arkadaşlara iyi seyirler derken, umarım filmi izledikten sonra hayatlarında ki bazı şeyleri gözden geçirmelerini sağlayacak bir film olmasını diliyorum. :) Bir sonra ki filmde görüşmek üzere :)

FRAGMAN

Şuna da göz atabilirsiniz: Ali Zaoua - Sokakların Prensi (2000)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WordPress Themes