Kong: Kafatası Adası (2017)

Kong: Kafatası Adası Filminin Özeti:

1933’ten bu yana Kong adlı büyük goril benzeri yaratık bir sinema simgesi haline geldi ve bu aksiyon dolu bilim-kurgu macerası, yeni bir perspektifle geçmiş yılların efsanevi canavar filmlerini andırıyor.

1973’te Birleşik Devletler Vietnam Savaşı’ndan çekilmesinden hemen sonra, Dünya harita uydu fotoğrafları, Güney Pasifik’te, sürekli bir fırtına sistemi ile çevrili, Kafatası Adası olarak bilinen uzun sürede gizlenmiş bir ada keşfedildi.

Bilim adamları ekibine rehberlik etmek için (Çin’in Tian Jing, Corey Hawkins), Randa siyah-operasyon hayatta kalma uzmanı James Conrad’ı (Tom Hiddleston) tutuyor. Onların şanslı “savaş karşıtı” fotoğraf gazetecisi Mason Weaver (Brie Larson) ile bir araya geldiği ve muhafazakâr Teğmen Packard’ın (Samuel L. Jackson) takımı ile başkanlık ettiği askeri bir eskort verildi.

Ada’nın sismik çekirdeğini sarsmak için bombalar atıldıktan sonra, helikopterleri gökyüzünden saldıran, devasa Kong’un öfkesini ve hayal gücünü zorlayan tarih öncesi canavarlarını keşfederler.

Hayatta kalanlar, 2. Dünya Savaşı pilotu Hris Marlow (John C. Reilly) ile bir araya geliyorlar ve ilkel orman arazisi boyunca tehlikeli bir tura çıkıyorlar.


Vizyon Tarihi: 10 Mart 2017
Yapım: ABD-2017
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Süre: 118 Dk
Yönetmen: Jordan Vogt-Roberts
Başrol Oyuncuları: Tom Hiddleston, Brie Larson, Toby Kebbell
Senaryosu: Dan Gilroy,John Gatins
Puan: 6,7

Kong: Kafatası Adası Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.