Küçük Esnaf (2016)

(-21)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Google+Email this to someone

Küçük Esnaf, Zeynep Koçak ve İbrahim Büyükak’ın senaryosunu birlikte yazıp başrolleri de birlikte paylaştıkları, oyuncu kadrosunda Cengiz Bozkurt, Gupse Özay, Cezmi Baskın gibi eğlenceli karakterleriyle ve komik hikayesiyle karşımıza çıkıyor.

Küçük Esnaf filminin konusunda, Berhudar (İbrahim Büyükak) mahallede küçük bir dükkanı olan kendi halinde bir çilingir, babasının vefatı ardından babasından kalan yüz bin lira borç yüzünden mafya peşine düşer ve kendini birden kovalamacanın içinde bulur. Mafyadan kurtulmaya çalışan Berhudar için hesaplanmayan olayların ardı arkası kesilmez ve başına hep daha büyük belalara bulaştırmayı başarır. Ezel (Zeynep Koçak) ile yolları kesişen Berhudar, onun yardımıyla mafyadan kurtulmak için borcu nasıl ödeyeceğini bulmaya çalışır.

Mizah düzeyi yerinde bel altı espriler ve küfür’den uzak gayet komik bir film güldürmeyi başarıyor. Aile ortamında rahatlıkla izleyeceğiniz Türk komedi filmi. Küçük Esnaf 2 için henüz bir açıklama olmasa da yakın bir zamanda karşımıza çıkabileceğini düşünüyorum.

FRAGMAN

Şuna da göz atabilirsiniz: Split - Parçalanmış (2016)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WordPress Themes