Michael Jackson´s This Is It

Michael Jackson´s This Is It Filminin Özeti:

Michael Jackson’s This Is It, Michael Jackson’ın 2009 yılında vermeyi plânladığı ancak ölümü üzerine iptal edilen aynı isimli konserler dizisinin prova görüntüleri ile oluşturulmuş bir belgesel-filmdir. Film, Jackson’ın Los Angeles, Kaliforniya’da bulunan Staples Center’da sergilediği konser provalarındaki görüntülerle oluşturulduğu için filmin çekim stüdyosu olarak Staples Center gösterilebilir.

Filmin gösterim tarihi 28 Ekim 2009 (Kuzey Amerika’da 30 Ekim) olmasına rağmen biletler bir ay öncesinden yani 27 Eylül 2009’dan itibaren satışa çıkarılmıştır ve büyük bir yoğunlukla karşılaşmıştır.

10 Ağustos 2009 tarihinde Los Angeles Üst Mahkemesi Yargıcı Mitchell Beckloff, Michael Jackson’ın prova görüntülerinin AEG Live ve Sony Pictures arasındaki satış anlaşmasını onayladı. Sony böylece 60 milyon $ ödediği görüntülerin üzerinde her türlü değişikliği yapma hakkını satın almış oldu. Filmin fragmanı ilk olarak 13 Eylül 2009 gecesi 2009 MTV Video Müzik Ödülleri’nde yayınlandı.

Film, Jackson hayranları ve eleştirmenler tarafından ağırlıklı olarak olumlu eleştiriler aldı. King of Pop’un yaşına rağmen gösterdiği performans övüldü fakat “mükemmeliyetçi” Michael Jackson’ın prova görüntülerinin asla bu şekilde kullanılmasını istemeyeceği görüşü birçok kesim tarafından dile getirildi. Ayrıca Sony, hayranları tarafından Jackson’ın “ölümünü pazarlamakla” itham edildi ve ağır bir şekilde eleştirildi.

MJ’s This Is It, açılış haftasında yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde 23 milyon dolar’ın üzerinde hasılat elde etti. Ayrıca Dünya çapında elde ettiği 222.6 milyon dolar brüt gelirle tarihin en yüksek gelir elde eden belgesel-filmi olmuştur.

 


Vizyon Tarihi: 29 Ekim 2009
Yapım: ABD-2009
Tür: Belgesel, Müzikal,
Süre: 111 Dk
Yönetmen: Kenny Ortega
Başrol Oyuncuları: Michael Jackson, Orianthi, Tyne Stecklein
Senaryosu: ,
Puan: 7,8

Michael Jackson´s This Is It Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.