Midnight in Paris – Paris’ te Gece Yarısı (2011)

midnight, in, paris, midnight in paris, pariste, gece, yarısı, pariste gece yarısıWoody Allen filmlerinde şehirleri kullanma konusunda bir üstad diyebiliriz. Barselona, New York, Roma gibi şehirleri de filmlerinde kullandı. Bu filmde de başrol oyunculuklarından birini Paris’ e veriyor. Eğer kafanızı dinlemek sakin, sıcak, samimi bir film izlemek istiyorsanız benim aklıma ilk gelen film budur. Konusunu okumadan balıklama atladığım bir filmdi Midnight in Paris sürekli izlediğimiz sıradan Paris’ te geçen aşk filmi olarak görmüştüm başta ama fazlasıyla yanılttı beni film. Fantastik unsurların da olduğu film tarihten önemli karakterleri de karşımıza çıkarıyor. Hayal dünyamıza hitap eden bu filmin tadını çıkarmalısınız.

Filmimizin konusuna gelirsek yakın zamanda evlenecek olan çiftimiz Gil ve Inez, Inez’ in babasının Paris’ te bir iş gezisi olunca onlara eşlik ederler ve bu tatil fırsatını değerlendirirler. Gil bir yazardır ve o sırada son kitabını yazmaya çalışmaktadır. O yüzden Paris’te gece yarısı tek başına çıkıp gezmektedir. O sırada başına gelen gerçeküstü olaylar hayatını tamamen değiştirecektir. Bu olaylar sayesinde hayatını baştan gözden geçirir ve ebebiyatçı kimliğini yeniden keşfeder. Fantastik, komedi ve romantik türlerindeki bu filmin başrollerinde Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard oynamaktadır. İzlemek isteyen herkese iyi seyirler.

FRAGMAN

Şuna da göz atabilirsiniz: Let's Be Cops - Çakma Polisler (2014)

Tweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on FacebookShare on LinkedInEmail this to someone

Yorumlar

  1. KellyCrits

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.