Minority Report – Azınlık Raporu 2002

Azınlık Raporu Filminin Özet ve Detayları:

Filmlerin eylem ve düşünceler arasında seçim yapmak zorunda olduklarını düşündüğü bir zamanda Steven Spielberg’in “Azınlık Raporu”, zihnimizde ve duygularımızda çalışan bir film zaferidir. Bir gerilim filmi ve insan hikayesi, aynı zamanda bir anahtarı olan bir fikir filmi.
Film, “önceden suç” terimini kullanarak durdurma suçlarının gerçekleşmeden önce tanımlanmasını kolaylıkla öne çıkarıyor;? Tom Cruise, altı yıllık bir cinayetin sözkonusu olmadığı Columbia Bölgesi Ön Suç Departmanı Başkanı John Anderton’dan esinlenilerek, kısa bir hikayeden Philip K. Dick’in esin kaynağı olmuş bir filmden ilham aldı .

Görünürde, bir cinayet olacak . Anderton’un ta kendisi.

Yıl 2054. Fütüristik gökdelenler, 19. yüzyıldan kalma ünlü Washington anıtları ve evleriyle birliktedir. Anderton, “beyin dalgaları” nın bilgisayarlar tarafından vurulan “ön dişleri” kontrol eden üç kişiyi kontrol eden bir operasyona başkanlık eder. Önceden planlanmış cinayetlerin düşüncelerini alabiliyorlar ve cinayetler yapılmadan önce saldırıya uğrayanlara ve tutuklayan polisleri uyarıyorlar.
Çünkü bu Washington, yüksek profilli ve başarılı olan herhangi bir devlet operasyonu kıskançlığa ilham verir.

Anderton’un üstün büro müdürü Burgess (Max von Sydow) ona gurur duyar ve onu Danny Witwer gibi bürokratlardan korur ( Colin Farrell), Adalet Departmanından. Suç öncesi öncesi strateji ulusal yolculuğa hazırlanırken, Witwer bilgeliğinden kuşku duyuyor ya da başarısını kıskanıyor mu?

Komplo, Pre-Cog’ların vizyonlarındaki ender bir aksaklık üzerine odaklanmaktadır. Her ne kadar “Pre-Cogs yanlış asla”,olmasada .Muhalif Pre-Cog’un bir azınlık raporu hazırladığı söyleniyor ve Anderton olayında raporda çok önemli çünkü aksi takdirde tutuklama öncesi suçlu olarak aday görünüyor. Görünürde, bir cinayet olacak .

Elbette, Pre-Cog sistemini aşabilmiş olsaydınız, mükemmel suç işlemiş olurdunuz . Avcı yerine kendisini av bulan Anderton , tehlikeden uyarmak isteyen Pre-Cog’lardan biri olan Agatha ( Samantha Morton ) ile takım kuruyor . Yakın gelecekte öngördüğünü ve Anderton’a, polislerin bir sonraki adımda ne yapacağını öğrenmek için neler yapmaları gerektiğini gösteriyor.

John, bir sonraki katil psikolojik görüntülerde bekleyen bir katil olarak görüldüğünde daha karışık hale gelir. Yaklaşan kurbanı tanımıyor ya da neden onu öldürmeye zorlanıyor ya da onu neden öldürmek zorunda kalıyor John kaçıyor; sonunda Lara, Agatha ve bir yeraltı göz cerrahı Dr. Eddie’nin (PETER STORMARE) yardımını istiyor.

İMDB:7.7/10


Vizyon Tarihi: 27 Eylül 2002
Süre: 2s 25dk
Yönetmen: Steven Spielberg
Başrol Oyuncuları: Tom Cruise, Kathryn Morris, Colin Farrell
Tür: Bilimkurgu, ,
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Azınlık Raporu Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.