Moulin Rouge! – Kırmızı Değirmen(2001)

Kırmızı Değirmen Filminin Özet ve Detayları:

1899’da Paris’tir. Genç bir İngiliz şair olan Christian (Ewan McGregor), yazar olarak parasız bir kariyer sürdürmek için Paris’e gelir.

Bununla birlikte, kısa sürede kendisine Paris’teki en ünlü yeraltı gece kulübü olan Moulin Rouge’da yapılacak bir müzik gösterisi yazması gerektiğini söyleyen bir grup istekleri karşılıyor. Moulin Rouge’a vardıklarında, Christian ve kulübün yıldızı satine’ ile (Nicole Kidman), güzel bir nezaketle tanışır.

Birbirlerine aşık olurlar.. Bu arada, kulübün sahibi Harold Zidler, (Jim Broadbent) kulübün ücretini ödemeye yardımcı olmak için zengin bir Dük (Richard Roxburgh)yatırım yapar; ancak Dük, Satine’ya aşık olur ve yalnızca onun olursa ödeme yapacaktır.

Zidler Dük’ü yatırım yapmaya ikna ediyor ancak Satine ve Christian, Duke, Satine’in onu sevdiğine inandığı gibi sevgisini de gizli tutmalıdır ve doğası gereği çok kıskanç bir adamdır. Duke gizli olaylarını öğrendiğinde, Satine’ye bir ültimatom veriyor : oyunun sonunda oyuna girip onunla gitmeli ya da Christian öldümüş olacak. Satine Christian ‘ı kurtarmaya karar verir ve şov ile devam eder,

Bu deli aşk üçgeni bükülür ve döner. Ve Satine, her şeye son verebilecek kadar ölümcül bir sırrının olduğu ortaya çıkıyor.

İMDB: 7,6/10


Vizyon Tarihi: 9 Kasım 2001
Süre: 2s 6dk
Yönetmen: Baz Luhrmann
Başrol Oyuncuları: Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo
Tür: Müzikal, Romantik,
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Kırmızı Değirmen Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.