The Greatest Showman – Muhteşem Showman (2017)

Muhteşem Showman Filminin Özeti:

THE GREATEST SHOWMAN, genç Phineas T. Barnum’un çocuk girişimci, sirk yapımcısı ve eğlence üreticisi olarak yaşadığı bir biyografik müzikal.

Küçük bir çocukken, bir terzinin oğlu olan Barnum ( Hugh Jackman) babasının zengin müşterilerinden birinin kızı Charity (Michelle Williams) ile tanışır ve aşık olurlar. Aralarındaki aşk, yatılı okula giderken ve sokaklarda bir yetim olduğunda ergenlik döneminde de sürüyor. Yıllar sonra evlenip iki kıza sahip olurlar.

Barnum çalıştığı işyeri iflas edip kapanınca işsiz kalır. Caroline’ın doğum gününde Barnum bir iş fikiri aklına gelir.

Barnum 10.000 dolarlık bir kredi için bankaya gider ve (batık) ticaret gemilerine vergiyi teminat olarak kullanır. Parayla o tuhaflıklara ayrılmış bir müze açıyor, çünkü insanları böyle şeylerden etkilendiğini düşünüyor. Müze iş yapmıyor insanlar bu fikri kabul etmiyor.

Barnum daha sonra benzersiz bireyler aramaya gider. Bunların arasında bir cüce, sakallı bir kadın, obez bir adam ve 8 metrelik uzun boylu bir adam. Barnum başlangıçta ucube olarak görülse de bir dizi gösteri yapmaya başlar.

Sirk, sağlıklı kârlar getirmeye, Barnum’un ailesini lüks bir malikaneye taşımasına ve Caroline’i bir bale okuluna sokabilmesine öncülük ediyor.

Film, PT Barnum’un başkalarının ucube olarak göründüğü benzersiz bireylerle dolu bir sirk yaratmaya başlamasıyla Sirk başarılı olduğunu kanıtlıyor ancak bir grup protestocu tiyatroyu yakan bir yangın başlatır.


Vizyon Tarihi: 29 Aralık 2017
Yapım: ABD-2017
Tür: Dans, Dram,Müzikal,Biyografi
Süre: 105 Dk
Yönetmen: Michael Gracey
Başrol Oyuncuları: Hugh Jackman, Zac Efron, Michelle Williams
Senaryosu: Bill Condon,Michael Arndt
Puan: 8.0

Muhteşem Showman Film Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.