Mustafa Hakkında Herşey (2004)

Mustafa Hakkında Herşey Filminin Özet ve Detayları:

Çağan Irmak “Mustafa Hakkında Herşey” benim çok sevdiğim,  tamamen arkasında olduğum bir filmdir. Ancak,Türkiye için hala erken bir film olduğunu düşünüyorum. Çünkü filmim ilk çıktığı günden itibaren filmin seyircisi gittikçe arttı ve yine çok enteresandır ki bir yıl sonra seyirciler insanlar bu filmi ancak anlayabildiler.

 

Dışarıdan görülen de Mustafa(Fikret Kuşkan) ve ailesi için hayat insanların kıskanacağı türdendir. Başarılarla dolu kariyerli bir iş hayatı, mutlu bir aile güzel bir çocuk dolayısı ile çoğu kişinin sahip olamayacağı bir hayat, ama her şey bir anda eşi ceren ‘in(Başak Köklükaya) bir trafik kazasında hayatını kaybetmesi ile çok farklı bir hal alır. Olayları karmaşık hale getiren ise karısının kaza anında yalnız olmadığıdır. Sır dolu yabancı Fikret (Nejat İşler) ise kazadan yaralı kurtulur ve hastaneye kaldırılır. Mustafa karısının kendisini sıradan bir taksi şoförü ile aldattığını öğrenir ve deliye döner. Fikret’i kaçırır ve zorla karısının gizli hayatını orta çıkarmak ve intikam almak ister.Fikret’e eziyet ederken,kendide iç dünyası ile hesaplaşan Mustafa çocukluğunda yaşamış olduğu travmaları kabus olarak tekrar yaşamaya başlar.

 

Çağan Irmak, Mustafa Hakkında Herşey filminde acı dolu anılarla geçmişten pişmanlık duyan herkese önemli bir mesaj verir.

Oyunculuk da, senaryo da iyi, ne olduğunu anlamak için sonuna kadar beklenen filmlerden biridir. Bu Film aynı zamanda insan doğasının zayıflığı ile de ilgilidir

Bu filmi gördükten sonra Mustafa ve benliğiniz hakkında düşünmek için biraz zamana ihtiyacınız olacak.

Yalancı olmayan bir hayat. Bu mümkün olabilir mi?


Vizyon Tarihi: 19 Mart 2004
Süre: 1s 59dk
Yönetmen: Çağan Irmak
Başrol Oyuncuları: Şerif Sezer, Fikret Kuşkan, Başak Köklükaya
Tür: Aksiyon, Gerilim,
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Mustafa Hakkında Herşey Filmin Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.