Organize İşler (2005)

Organize İşler Filminin Özeti:

Yönetmen ve oyuncu Yılmaz Erdoğan ve beraber çalıştığı Türkiye’nin en popüler komedyenlerinin elinden İstanbul’da çekilen dolandırıcılık hikâyesinin anlatıldığı aksiyon, komedi filmi.

Film, bize iki ailenin hayatlarını gösteriyor: Bir tarafta orta sınıf bir entelektüel çift ve bir yanda kızı, diğerinde organize suçun “ailesi”. Filmin başında kendisini asarak intihat etmek isteyen Superman Samet(Tolga Çevik) komedyen dir ama güldüremiyor, sahne ismide süpermendir.

Süpermen” Samet, kıskanç bir kocadan kaçan çete lideri olandırıcı Asım Noyan (Yilmaz Erdogan )tarafından intihar eymeni yarıda kesilerek yolları kesişir. Ona hayatın güzel olduğuna ikna eden Asım onunla çalışarak büyük paralar kazanabileceğini belirtir.

Samet bundan sonra kendini cetenin içinde yani ailenin içinde ve bir takım dolandırıcılık işlerinde bulur. bu işlerin birinde dolandıracağı kişiye Umut’a (Özgü Namal) aşık olur.

İstanbul’un sahnelerinin harika olduğu sadece “küçük” dolandırıcıların öyküsünü değil, aynı zamanda bir aşk hikayesi, akıllıca bir ders, tabut hikayesi, bir suç hikayesi.


Vizyon Tarihi: 23 Aralık 2005
Yapım: Türkiye-2005
Tür: Dram, Komedi,
Süre: 106 Dk
Yönetmen: Yılmaz Erdoğan
Başrol Oyuncuları: Cem Yılmaz, Özgü Namal, Tolga Çevik
Senaryosu: Yılmaz Erdoğan,
Puan: 8.1

Organize İşler Film Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.