Patch Adams (1998)

Patch Adams Filminin Özet ve Detayları:

Drama / Komedi: Tıbbın diğer öğrencilerin ve okul dekanının direnişini karşısına alan bir tıp öğrencisinin büyük mizah ve şefkatle hastaları tedavi etmek için alışılagelmiş ve sıradan olmayan planı.

Tom Shadyac’ın yönettiği bu ilham verici film , Hunter Doherty Adams’ın Maureen Mylander’la Gesundheit adlı kitabına dayanıyor.Hastalar için en iyi tıbbın dinleme, sevgi, merhamet, kahkaha ve oyun olduğunu ilan etmeye cesaret ederek tüm kuralları çiğneyen bir Virginia tıp öğrencisinin gerçek öyküsünü sunuyor.

Zihinsel bir hastanede kaldığı kısa süresince, Patch Adams (Robin Williams), empati ve yaratıcılığın başkalarını iyileştirmenin anahtarlarından ikisini olduğunu öğrenir. Bu devrimci mesajı sağlık kuruluşuna getirmek için çağrıldığına inanan Virginia Tıp Üniversitesine kayıt yaptırdı

Yeni teorilerini test etmek için istekli olan Adams, öğrencilerin üçüncü yılına kadar hastalarını görmemesi gerekmesine rağmen, üniversite hastanesinde hastalarla etkileşime girmeye başlar. Bir palyaço burnunu ve diğer tuhaf maskeleri bağlayarak, çocukların koğuşuna eğlenceler ve kahkaha atıyor ve yaşlı hastaların sıkıcı alışkanlıklarına sürprizler getiriyor.
Ölümden korkan ölümcül bir kanser hastasına (Peter Coyote) ulaşmayı bile başarıyor.

Ancak Dean Walcott etkilemiş değildir; o eğlenmemiş bile. Adams’ın kovulmasını istiyor, bunun bir nedeni olan bu asi sınıfın en iyi öğrencisi olduğu ortaya çıktı. Bu arada, Patch, aşka dayalı alternatif şifa ilacını pratikte uygulayabilecekleri ücretsiz bir kliniğin kurulması için Carin’i (Monica Potter) ve Truman’ı (Daniel London) kendisine katılmaya ikna ediyor.
Trajedi karşısında bile, Adams esnek bir idealist olduğunu kanıtlıyor.

1971 yılından bu yana, Gesundheit Enstitüsü 15.000 kişiye ücretsiz tıbbi bakım, dostluk ve şifa vermiştir. Patch Adams, “Dünyamızda işleyebilecek en devrimci hareket mutlu olmaktır” dedi. Doğru kalpten bahseden bu film, coşku içinde bir temel unsur olan yaşam ve tutku olarak sevinci gündeme getiriyor.

İMDB: 6,7/10


Vizyon Tarihi: 9 Nisan 1999
Süre: 1s 55dk
Yönetmen: Tom Shadyac
Başrol Oyuncuları: Robin Williams, Josef Sommer, Bob Gunton
Tür: Dramatik komedi, Biyografik,Dram
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Patch Adams Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.