Phantom Thread (2017)

Phantom Thread Filminin Özet ve Detayları:

1950’lerin savaş sonrası Londra’sının merkezinde geçen ünlü elbise üreticisi Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) ve kızkardeşi Cyril (Lesley Manville), İngiliz modasının merkezinde, kraliyet ailesi, film yıldızları, zengin sosyal grupları, giydiriyorlar.

Bu zengin ve ünlü titiz terzi (Daniel Day-Lewis) aniden bir işçi sınıfı bir kadına (Vicky Krieps) kendini aşık buluyor. Onların dünyaları, onunla olan terzinin saplantısı düzgün mesleki hayatını bozmaya başladığı için çatışır.

Day-Lewis ‘Woodcock bir dehadır ve herkesten daha iyi bir şekilde takılabilir, tutkulu ve inanılmaz derecede yaratıcıdır. Ancak, aynı zamanda çok kontrollü ve planlı. Hayatı bir düzen içinde ve o sırları olan bir insandır.

Öte yandan Alma, tam tersi. Hayatını monotonluğun ötesinde yaşıyor. Woodcock onu giydirip bir model haline getirir.

Ana karakterlerinin zıt doğası ‘Phantom Thread’ ı yılın en lezzetli gerilim dolu romantik filmi haline getiriyor. Onun öngörülemeyen aşk hikayesi, güzel anlatısı, bir sonraki adımın ve Woodcock & Alma’nın romantizminin tahmin edilmesine asla izin vermez. Ve romantizmindeki yoğunluğa rağmen, Yönetmen Anderson beklenmeyen anlarda mizah dağıtır.

 

 

 

Vizyon Tarihi:2017
Süre:  130 Dakika
Yönetmen: Paul Thomas Anderson
Başrol Oyuncuları: Vicky Krieps, Daniel Day-Lewis, Lesley Manville
Senaryosu: Paul Thomas Anderson
Tür:Drama.Romantik
Dağıtımcı Firma:
Puan: 8,7

Phantom Thread Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.