Rab Ne Bana Di Jodi (2008)

Başrolde Shahrukh Khan ve Anushka Sharma’nın olduğu Rab Ne Bana Di Jodi romantik komedi dalında iddialı konumda. Shahrukh Khan’ın iki farklı karakteri var filmde. Bir yandan Surinder Sahni olup, gayet mütevazi ve mutaassıp, ailesi olmayan, saf bir yüreği olan iyi karakterli bir büro memurunu canlandırırken, bir yandan da Raj Kapoor olur kabına sığmayan, çılgın ama bir o kadar da sevecen, dans etmeyi seven bir genç olur Shahrukh Khan.

Güzel ve heyecan dolu bir kız olan Taani (Anushka Sharma) sevdiği adamla evlenmek üzereyken, damat tarafının geçirdiği kazada vefat eder. Hayatı alt üst olan Taani artık aşka inancını yitirmiştir. Babası kızının üzüntüsüne dayanamaz ve kalp krizi geçirir, ölüm döşeğindeyken eski öğrencisi olan Sarunder ile evlenmesini ister, kızını sadece o mutlu eder diye düşünür baba. Surinder ve Taani evlenir ancak aynı evin içinde karı-koca gibi değil aksine iki yabancı gibidirler. “Sana eş olarak her türlü vazifemi yerine getiririm yalnızca benden sevgi bekleme, sana verilecek sevgi yok bende” der Taani. Oysa Surinder en başından beri aşıktır Taani’ye.
Taani’nin dansa ilgi duyması ve Surinder’in dans kursu için Taani’ye izin vermesiyle hayatları değişir. Surinder eşinin kalbini kazanmak için kendisini bambaşka birine dönüştürür ve dans yarışmasına katılarak kendisini Raj olarak tanıtır. Taani’nin kalbini kazanan Raj’ın merak ettiği bir soru vardır:
Taani gerçekte olduğu gibi olan  Surinder’i mi yoksa Raj’ı mı ?

Rab Ne Bana Di Jodi (2008)  Filmin Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.