Scream – Çığlık (1996)

Çığlık Filminin Özeti:

Korku filmi türünün halihazırda yıpranmış olması herkes tarafından gözden düşmüştü. Alay konusu olmuştu. Ancak Çığlık, bu türe parlak bir şekilde yenilenmeyi başardı.

Bu filmde, katil bir canavar ya da mutant bir psikopat değil, normal bir insandır. Bu arada, herkes katil olabilir ve filmi özel bir dokunuş haline getiren şey de budur.

Korku filmleri fanatiği olan bir seri katil, şehrin gençliğini vahşice öldürerek 1996’da giderek küçük bir kasabayı korkutuyor. Önce korku filmleri hakkında soru sormak için birini arar. Kurbanın cevabı bilememesi durumunda evini istila eder ve bıçak yaraları ile öldürür.

Sorun kimse katilin kim olduğuna dair fikri olmammasıdır çünkü kurbanlarını yukarıdan aşağıya uçan bir hayalet giysi gibi duran ve maske kullanmaktadır.

Panik, esas olarak, annesinin küçükken vahşice öldürmesi yüzünden biraz rahatsız olan bir çocuğu olan Sidney Prescott’un hikayesidir. Buna rağmen, Sidney normal bir hayat yaşıyor, erkek arkadaşı var, en yakın arkadaşı ve sessiz kasaba Woodsboro’da iyi bir öğrenci.

Ancak bir gün okula gelir ve öğrencileri görüşürken yerel polis ve TV’yi görür. Bir öğrenci ve erkek arkadaşı dün gece vahşice öldürüldü. Bundan sonra bir dizi cinayet başlıyor ve Sidney, suikastçının başlıca hedefi.

Suikastçı bir girişiminde, genç Sidney Prescott’u öldürmeye çalışırken başarısız oluyor. Oradan, katil Sidney’e saplantı haline gelir ve onu sürekli öldürmeye çalışmaya başlar.


Vizyon Tarihi: 15 Ağustos 1997
Yapım: ABD-1996
Tür: Dram, Gerilim,
Süre: 111 Dk
Yönetmen: Wes Craven
Başrol Oyuncuları: Drew Barrymore, Liev Schreiber, Courteney Cox
Senaryosu: Kevin Williamson,
Puan: 7,2

Çığlık Film Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.