Sense8 (2015- )

Dizi dünyasında aradığımız kan bulundu bence. Uzun zamandır beni hiçbir dizi böyle heyecanlandırmamıştı diyebilirim :) Eğer zamanında Heroes, Fringe gibi bilim kurgulara gönül verdiyseniz Sense8 sizi çok mutlu edecek.

Mumbai, Berlin, Nairobi, San Fransisco, Chicago, Londra, Seoul ve Meksika olmak üzere 8 farklı şehirden, 8 farklı kişinin hikayesi üzerine kurulu dizinin yapımcı, yönetmen ve senaristi Wachowski Kardeşler. Kendileri V for Vandetta, Matrix serisi ve Bulut Atlası gibi iddialı filmlerin senarist ve yönetmeni olan 2 deli kardeş aslında. Yine muhteşem bir iş yapmışlar bence. 2 sezon olarak anlaşılan dizinin ilk sezonu 12 bölüm ile bitti bile.

Konusundan bahsedecek olursak, tek tek hikayelerini izlediğimiz bu 8 farklı kişi bir şekilde birbirlerine telepatik olarak bağlı. Ama bunu nasıl keşfedecekler, bu bağ neden kaynaklanıyor, hikaye nereye varacak sorularının cevabı dizide. İlk 1-2 bölümü pek bir şey anlayamadan izliyoruz, sonra taşlar yerine oturmaya başlıyor.

Yaz döneminde yeni bir dizi arayanlara ve fantastik yapımları sevenlere Sense8 şiddetle tavsiyemdir.

Şuna da göz atabilirsiniz: The Others - Diğerleri (2001)

Tweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on FacebookShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.