Shichinin no samurai – Yedi Samuray (1954)

Yedi Samuray Filminin Özet ve Detayları:

On altıncı yüzyıldaki Japon, maraudiung haydutlarının çeteleri ülke çapında köy topluluklarına zulmetmeleri iç savaşlarla sonuçlanır.

Böylece bir köydeki yaşlılar, hasatlarını her yıl haydutlar tarafından çalınmasından bıkmış ve savaşmaya karar vermişlerdir.

Onları korumak için bir grup samuray kiralamayı ve sonra saldırı halinde yenmeyi planlamışlardır. Buna karşılık olarak samuralara sunacakları tek şey yiyecektir.Zor zamanlar geçiren samuraylar köylülere yardım etmeye hazırlanıyorlar.

Kambei’nin yardımı ile köylüler kendileri için çalışacak beş samuray bulurlar, daha sonra kikuchiyo adında altıncı bir samuray ve kendini bir samuray gibi modifiye etmiş bir köylü oğlu.

Yedi samuray köye girdiğinde sıcaklıkla değil, korku ve şüphe ile karşılanırlar savaşçılar haydutlar kadar güvensiz kılınırlar, ailelerini ve kızlarını gizlerler önceleri iş birliği yapmaya isteksiz davranırlar.

Kambei köylülere hayatta kalma umutlarının samuraylar olduğunu ve onlara güvenerek savaşmaları gerektiğine ikna ediyor ancak; bunları etkili bir savaş birimi haline getirmek kolay olmayacak.

Ve bu sırada zaman tükeniyor birkaç hafta içinde hasat başlayacak.Eşkıyalar gelecekler, yağmalamak için yada katliam yapacaklar.

İMDB: 8,7/10


Vizyon Tarihi:1954
Süre: 207 Dakika
Yönetmen: Akira Kurosawa
Başrol Oyuncuları: Toshirô Mifune, Takashi Shimura, Keiko Tsushima
Tür: Macera, Dram, Aksiyon
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Yedi Samuray Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.