Shine 1996

Shine Filminin Özet ve Detayları:

O çok gülüyor ve umutsuzca nazik görünüyor. Kalabalık bir restoranda bir piyanoda oturduğunda, çalmaya başlayana kadar başı belaydaya benziyor. Müziği acı ve umut gibi.

Bu, uluslararası bir yetenek olan Avustralyalı bir piyanistin David Helfgott. Hayat hikayesi.
Film, Helfgott oynamak için üç aktör kullanarak zamanla dolaşıyor. Alex Rafalowicz genç David’tir, satranç tahtasını çarpar ve “Her zaman kazanmanız gerekir” diyen baskın bir baba tarafından müzik ve satrançta mükemmel olmaya teşvik edilir. Oğlu, ulusal bir rekabette ikinci sırada yer aldığında vahşidir.

Noah Taylor ” Flirting ” te çok iyi piyanoda çiçek açan ergen David’i canlandırıyor ancak babası Geoffrey Rush , David’i çılgınlaşan bir yetişkin olarak oynuyor ve ardından yavaş yavaş bir anlayışlı kadının yardımıyla iyileşiyor.

Ancak hepsi çok daha karmaşıktır; Soykırımdan kurtulup ailenin çoğunu kaybetmiş bir Polonya Yahudi olan David’in babası Peter ( Armin Mueller-Stahl ) ile başlamalıyız . Şimdi Avustralya’ya yerleşti, aileyi her şeyin üzerine yerleştirdi; David’in Royal College of Music’de çalışmasına izin vermeyi reddeden

Peter, “Ailenizi yok edeceksiniz!” diye bağırıyor. Peter şiddetle karşı karşıyayken aynı zamanda hassasiyet ve sevgi de var; Ailesi zorbalığın pençesindedir ve David’in, piyanoda mükemmel olması için babasının talepleri arasında yırtılan ve gitmesine yol açacak müzik kariyerine devam etmesini reddetmesinin şaşkınlığı ortadan kaybolmaktadır.

David, müziğini teşvik eden ve öğretmeni harika bir alkol ve sevgi ile oynadığı Londra’ya gitmek için cesaret bulmasına yardımcı olan yaşlı bir kadından (Googie Withers) arkadaşlık ve destek buluyor.

Onu bir sonraki olarak orta yaşlı bir adam olarak, Avustralya’da bir gezginci olarak görüyoruz, Scott Hicks’in bir restoranda çalar Helfgott’la rastladığı ve hikayesini duyduğunda bu filmin fikrini anladığını anlıyoruz. “Shine” in gömülü motiflerinden bir tanesi, David’in ebeveyn figürleri arasında devam eden savaştır. Babası bir canavar ve annesi zayıf, ancak Perth’teki yaşlı kadın ona yardım ediyor ve piyano öğretmeni (Nicholas Bell) de aynı şeyi yapıyor.

İMDB:7,7/10


Vizyon Tarihi: 1996
Süre: 105 Dakika
Yönetmen: Scott Hicks
Başrol Oyuncuları: Geoffrey Rush, Armin Mueller-Stahl, John Gielgud
Tür: Biyografik , Dram, Müzik
Dağıtımcı Firma: Belirtilmedi

Shine Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.