Southpaw – Son Şans (2015)

Son Şans Filminin Özeti:

Trajedi, kayıp ve kurtuluş için acılı yol hakkında Şimdi, kızının velayetini geri kazanmak için çalışmalı. Billy bazen en büyük rakibinizin kendiniz olabileceğini öğrenirken şeytanlarıyla baş etmesi gerekir.

Bir kez daha dünyanın yenilmez hafif ağır sıklet boks şampiyonu olarak unvanını koruyan, Billy Hope (Jake Gyllenhaal) boks kariyerinin zirvesindedir. Billy, son savaşını kazansa da Billy, sevgili karısı Maureen (Rachel McAdams) tarafından, çiftin kızı Leila (Oona Laurence) ile daha fazla vakit geçirmek için spordan çekilmek zorunda kalmaya ikna eder.

Ancak, Billy’nin mükemmel dünyasını tersine çeviren ani bir trajediye dönüşür. Emeklilik ilanının yapıldığı gece, rakip bir boksör Billy’i çağırıyor ve Maureen’i öldüren bir tartışma patlak verdi.

Her şeyi kaybetmiş olmak; (ailesi, eşi, yakın arkadaşları) ve kariyeri ile ilgili olarak Billy kendini herhangi bir umut olmadan depresyon ve keder dünyasına itiyor. Billy kendine zarar verici davranışı işleri dahada kötüleşir ve Leila çocuk servisleri tarafından götürülür.

Onu çevreleyen karanlıklığın dışına çıkmak için Billy ayağa kalkmalı ve hayatını kurtarmak ve kızını geri getirmek için Hope eğitmen “Tick” Willis’in (Forest Whitaker) vesayetiyle boks yapmalıdır.


Vizyon Tarihi: 7 Ağustos 2015
Yapım: ABD-2015
Tür: Dram,Spor,
Süre: 123 Dk
Yönetmen: Antoine Fuqua
Başrol Oyuncuları: Jake Gyllenhaal, Rachel McAdams, Forest Whitaker
Senaryosu: Kurt Sutter,Richard Wenk
Puan: 7,4

Son Şans Filmi Fragmanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.