The Book of Henry – Henry’nin Kitabı (2017)

Henry’nin Kitabı Filminin Özeti:

Henry ve Peter, annesi Susan tarafından yetiştirilen iki kardeş. Henry, komşusu Christina’ya aşık ve babasının kötü muamelesinden kurtarmak için bir kurtarma kitabı yazıyor.

Henry Kitabı, bizi sadece 11 yaşında bir dahi olan Henry Carpenter ile tanıştırıyor; hafta boyunca kitaplar çıkarıyor, annesinin Susan’a evinin finansmanı ve küçük kardeşi Peter’in eğitimiyle gerekli desteği karşılamasına yardımcı oluyor.

Her ailenin sahip olduğu sorunlara rağmen, bu aile tamamen mutlu ve birbirini seviyor. Henry görünüşe göre kendisiyle aynı sınıfta eğitim gören komşusu Christina için tutkuya sahip.

Henry, komşusu ve Christina’nın üvey babasından kötü muameleye maruz kaldığından şüphelenene kadar her şey yolunda gidiyor; bu nedenle kızı polise rapor etmeye ve kurtarmaya girişimi sonuçsuz kaldıktan sonra film o noktadan itibaren değişiyor.

Üvey babası Glen, polis için çalışıyor, birkaç dakika içinde suçlamadan sıyrılıyor, biraz kasvet ve biraz gizem, izleyiciyi o evde gerçekten yanlış bir şey olduğuna inanmaya zorluyor. İşleri kendi ellerine almaya karar verirler.

Henry, yaratıcılığını kendisine yardımcı olmak için kullanmaya karar verir. Böylece Glenn Sickleman’ı öldürmek için mükemmel bir planın ayrıntılarını içeren ayrıntılı bir küçük kırmızı kitap ve kaset ortaya çıkarılır.

Ancak planı annesi uygulaması gerekmektedir. Dahi çocuğun beynindeki tümör onu tüketmek üzeredir.

Vizyon Tarihi: 23 Haziran 2017 (ABD)
Yapım: ABD
Tür: Suç, Drama, Gerilim
Süre: 105 Dakika
Yönetmen: Colin Trevorrow
Başrol Oyuncuları: Naomi Watts, Jaeden Lieberher, Jacob Tremblay
Senaryosu: Gregg Hurwitz
Puan: 6,5

Henry’nin Kitabı Film Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.