The Cabin in the Woods – Dehşet Kapanı (2012)

Dehşet Kapanı Filminin Özet ve Detayları:

Genç insanlar hakkında Korku filmleride hep aynı formül vardı: Arkadaş gurubu hafta sonu için bir klübeye giderler, bir şey olur ve hemen hemen tümü ölmektedir. Ancak bu kez farklı ve bir filmin bu klişeleri ortadan kaldırmada başarılı olduğunu düşünüyorum.

”Dehşet Kapanı” Film korku filmleri klişesi ile başlıyor: Gençlerin tanıtılması. Ve tüm klişeler var. Atlet, bilgin, aptal, fahişe ve bakire. Evet, hepsi de klişe.

Orada onu geliştirmek için, beş kişi bekliyor ve korku uyarıyor Eski bir deli ile her zaman zorunlu terkedilmiş benzin istasyonu geçmesi, ormanda bir kulübeye gidip, ancak tehlikeler göz ardı edilir.

Nihayet kulübenin bodrumundaki bazı nesneleri bulurlar. Bakire bir günlük bulur ve okumaya başlar.Orada, yanlışlıkla en büyük kabuslarını serbest bırakarak eski bir ritüel çağırıyorlardı. Latince bir kaç sözcükten bahsettikten sonra, bir zombiler ailesinin uyuması sona eriyor.

Bu bodrum düzinelerce farklı çağırma öğesi içeriyor ve gençlerin merakı, cezalandırılmalarına nasıl karar vereceğidir. Yani, gençlerin çağrılması gereken şey önemsiz. Önemli olan onların ölecek olması.

”Dehşet Kapanı” Korku türünün sunabileceği her şeyi gördüğünüzü düşündüğünüzde, en azından daha önce gördüğünüz şeylerden tamamen farklı olan “The Cabin in the Woods” gibi son birkaç yılın en orijinal filmlerinden biri ortaya çıkıyor.

Vizyon Tarihi: 27 Nisan 2012
Yapım: ABD
Tür: Korku , Fantastik,Gerilim , Gizem ,
Süre: 105 Dakika
Yönetmen: Drew Goddard
Başrol Oyuncuları:
Senaryosu: Joss Whedon, Drew Goddard
Puan: 7,0

Dehşet Kapanı Film Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.