The Monuments Men – Hazine Avcıları (2014)

Filminin Özet ve Detayları:

Robert M Edsel’in yazdığı The Monuments Men: Müttefik Kahramanları, Nazi Hırsızları ve Tarihteki En Büyük Hazine Avı kitabı uyarınca .

Film George Clooney’nin yazdığı, yönettiği ve oynadığı . Onun dışında, Matt Damon , Cate Blanchett , Bill Murray , Jean Dujardin , Daniel Craig , John Goodman , Hugh Bonneville ve Bob Balaban, önemli oyuncuları.

Tarihin en büyük hazine avcılığının gerçek hikayesine dayanan ”The Monuments Men”, yedi ülkeden şekillenen müze yönetmenleri, sanatçıları, mimarları, küratörleri ve sanat tarihçileri ile kurulan ekip üzerine odaklanan bir eylem dramasıdır.

İkinci Dünya Savaşı’nın ön cephesinde Nazi tarafından ellerinde tutulan dünyanın sanatsal başyapıtlarını kurtarmak ve onları hak sahiplerine iade etme görevi. Düşman hatlarının arkasında gizlenen hazineyi, kurtarmada bu sanatla ilgilenen ekip nasıl başarılı olabilir.?

1000 yıllık kültürünün yok olmasını önlemek için kendilerini zamana karşı bir yarışta bulacak, insanlığın en büyük başarılarını korumak ve savunmak için hayatlarını tehlikeye atacaklardır.

İkinci Dünya Savaşı zamanında devam eden hikaye, savaşın çatışmalarını ve sosyal değişimlerini gösteriyor ancak bununla ilgili değil. Senaryoda önemli olan “avcılar” ın sanatı ve sevgisi.Bu, aksiyon, drama ve zekice mizah karışımı bir film.

Vizyon Tarihi: 21 Mart 2014 (Türkiye)
Yapım: USA | Germany
Tür: Drama, Tarih, Savaş
Süre: 118 Dakika
Yönetmen: George Clooney
Başrol Oyuncuları: George Clooney, Matt Damon, Bill Murray
Senaryosu: George Clooney, Grant Heslov
Puan: 6,1

Hazine Avcıları Film Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.